II Niedziela Adwentu – 08.12.2019

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zgodnie z życzeniem Matki Bożej podczas Jej objawienia 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech – od godz. 12.00 do 13.00 trwa Godzina Łaski dla świata. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w tym czasie.
 2. Tradycyjnie II Niedziela Adwentu, jest dniem modlitwy za kościół na Wschodzie, dlatego też, wychodząc dziś z kościoła, możemy ofiarami złożonymi do puszek, wesprzeć materialnie chrześcijan żyjących za naszą wschodnią granicą. Bardzo dziękujemy także za ofiary złożone na tacę, które jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii.
 3. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej o. Bogdana Koczora,
  który przewodniczy naszym Rekolekcjom Adwentowym. Ojca Rekolekcjonistę i całą nasza parafię otoczmy gorącą modlitwą, by święty czas ćwiczeń duchowych wydał w naszym życiu błogosławione owoce.
 4. Zapraszamy na Roraty, które ze względu na rekolekcje, w poniedziałek i we wtorek będą odprawiane o 16.30, a w środę, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przychodziły na roraty z lampionami.
 5. Z racji trwających rekolekcji w poniedziałek i we wtorek nie będzie Mszy św.
  o godz. 7.00 rano, a kancelaria parafialna we wtorek będzie nieczynna.
 6. Po Mszy św. przy balaskach można zabrać do domu pobłogosławione opłatki. Ofiary z okazji otrzymania opłatków przeznaczone na ogrzewanie domu katechetycznego, możemy włożyć do załączonej koperty i wrzucić do skarbon umieszczonych w tylnej części kościoła z napisem „Ofiara za opłatki”. Jednocześnie informujemy, że nikt z naszej parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.
 7. Nasz Parafialny Zespół Caritas, po Mszy św. rozprowadza świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece 14 zł, a małe 6 zł. Ponadto można zaopatrzyć się w stroiki i kartki świąteczne. Możemy również konkretnym czynem, wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej parafii, składając do skarbony umieszczonej w przedniej części kościoła, swój dar materialny lub żywność z dłuższym terminem ważności, np. makaron, ryż, konserwy itp.
 8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Pt – św. Łucję, dziewicę i męczennicę.
  Sob. – św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła.
 9. W środę o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie wolontariuszy i rodzin, które przyjmują młodzież w ramach Europejskiego Spotkania Młodych, które odbędzie się we Wrocławiu, a dzisiaj wolontariusze przy wyjściu z kościoła rozdają ulotki informujące o tym wydarzeniu.
 10. 13 grudnia 1981 r. Ojciec św. Jan Paweł II – na znak solidarności z Polakami przeżywającymi trudne chwile stanu wojennego, zapalił symboliczną świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie. Instytut Pamięci Narodowej, zainspirowany przykładem Papieża Polaka poprzez kampanię społeczną „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”, zachęca do zapalenia w oknach naszych domów symbolicznej świecy, w piątek o godz. 19.30 – w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego.
 11. Osoby, które zapisały się na lutową pielgrzymkę do Guadalupe w Meksyku, zapraszam na bardzo ważne spotkanie organizacyjne w sobotę na godz. 10.00.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszach św. ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny, do którego dołączona będzie kartka z obrzędem Wieczerzy Wigilijnej. Ofiara za sianko jest dobrowolna, a dochód ministranci przeznaczą na swoje potrzeby.
 13. Rada Osiedla Pilczyce, Kozanów, Popowice oraz Dom Kultury Piast organizują Wigilię dla osób samotnych opuszczonych i bezdomnych, która odbędzie się w niedzielę 22 grudnia o godz.17.00. Zapisy na Wigilię odbywać się będą w tym tygodniu, od poniedziałku do środy w godzinach od 10.00 do 13.00 w Domu Kultury Piast przy ul. Rękodzielniczej 1.
 14. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 15. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Aleksander Nawłoka,
  śp. Dorota Kmiecik.

Komentarze są wyłączone.