III Niedziela Adwentu – 13.12.2020

 1. Dziś przypada 39 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Tego dnia papież Jan Paweł II – na znak solidarności z Polakami przeżywającymi trudne chwile, zapalił symboliczną świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie. Instytut Pamięci Narodowej, zainspirowany przykładem Papieża Polaka poprzez kampanię społeczną „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”, zachęca do zapalenia dziś o godz. 19.30 w oknach naszych domów symbolicznej świecy – w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego. Prosimy także o gorącą modlitwę w intencji naszej Ojczyzny, aby była wierna Bogu, krzyżowi i Ewangelii i aby panował w niej pokój i wzajemne zrozumienie.
 2. W adwentowe dni zapraszamy na codzienną Adorację Najśw. Sakramentu
  od godz. 17.00 do 18.00, w tym czasie jest także okazja do skorzystania
  z sakramentu pokuty. Roraty, odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Na roraty przychodźmy wszyscy z lampionami, niech to będzie wyraz naszego czuwania i gotowości na spotkanie z Panem Jezusem.
 3. Po Mszy św. przy balaskach można zabrać do domu pobłogosławione opłatki. Ofiary z okazji otrzymania opłatków możemy złożyć odbierając opłatki lub wrzucić do skarbon umieszczonych w kościele z napisem „Ofiara za opłatki na ogrzewanie kościoła”.
 4. Parafialny Zespół Caritas, po Mszy św. rozprowadza świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece są po 15 zł, a małe po 6 zł. Możemy również konkretnym czynem, wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej parafii, składając do skrzynek umieszczonych w przedniej części kościoła, żywność z dłuższym terminem ważności, z których Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki żywnościowe dla tych osób.
 5. Przypominamy, że w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie właściwego dystansu. Przypominamy także, że w naszej świątyni osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności z lewej strony kościoła przed chrzcielnicą, a pozostali wierni w sposób tradycyjny przy balaskach.
 6. Nadal zapraszamy osoby, które chciałyby się podjąć funkcji kościelnego w naszej parafii. W tej sprawie prosimy, o osobiste zgłaszanie się do księdza proboszcza.
 7. ODK Piast serdecznie zaprasza na wystawę poświęconą mieszkańcom osiedla Pilczyce. O tym i innych wydarzeniach organizowanych przez ODK można przeczytać na plakacie zamieszczonym w gablocie parafialnej.
 8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela”
  i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 9. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: śp. Maria Cielińska.

Komentarze są wyłączone.