IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020

 1. Do środy włącznie zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu
  od godz. 17.00 do 18.00, w tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty.
 2. Także do środy o godz. 18.00 odprawiamy Roraty. Na roraty przychodźmy wszyscy z lampionami, niech to będzie wyraz naszego czuwania i gotowości na spotkanie z Panem Jezusem.
 3. Po Mszy św. przy balaskach można zabrać do domu pobłogosławione opłatki. Ofiary z okazji otrzymania opłatków możemy złożyć odbierając opłatki lub wrzucić do skarbon umieszczonych w kościele z napisem „Ofiara za opłatki”. Ofiary te przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.
 4. We wtorek, z racji 22 dnia miesiąca, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem świętego papieża.
 5. W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlitwą otoczymy ks. Adama
  z racji jego imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W czwartek będziemy przeżywali Wigilię Bożego Narodzenia. Msze św. rano o godz. 7.00 i 8.30, nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do zachowania, zgodnie z polską tradycją, wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, a także prosimy, by Wieczerza Wigilijna miała charakter zgodny z duchem chrześcijańskim. Usilnie prosimy, by na stole wigilijnym nie było alkoholu. Pasterki zostaną odprawione w naszym kościele o godz. 22.00 i o godz. 24.00.
 7. W piątek – w Uroczystość Narodzenia Pańskiego zapraszamy na Msze św.
  o godz. 8.30; 10.00; 11.15; 12.30 i 18.00. Nie będzie w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia Mszy św. o godz. 7.00, a z tej racji, że dla naszej parafii przypada w Boże Narodzenie Wieczysta Adoracja, dlatego od godz. 13.30 do godz. 18.00 będzie okazja do indywidualnej Adoracji Najśw. Sakramentu.
 8. W sobotę – w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – w Święto św. Szczepana – Msze św. będą odprawione w/g porządku niedzielnego, tzn. o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.15; 12.30 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Fakultet Teologiczny we Wrocławiu.
 9. Przypominamy, że w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie właściwego dystansu. Przypominamy także, że w naszej świątyni osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności z lewej strony kościoła przed chrzcielnicą, a pozostali wierni w sposób tradycyjny przy balaskach.
 10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Józef Szczygieł,
  śp. Alojzy Dalaszyński,
  śp. Halina Gałka,
  śp. Józef Wąsik,
  śp. Marcin Michałek.

Komentarze są wyłączone.