II Niedziela Adwentu – 06.12.2020

 1. Tradycyjnie II Niedziela Adwentu, jest dniem modlitwy za kościół na Wschodzie, dlatego też, wychodząc dzisiaj z kościoła, możemy ofiarami złożonymi do puszek, wesprzeć materialnie chrześcijan żyjących za naszą wschodnią granicą. Za wszelkie ofiary bardzo dziękujemy.
 2. W adwentowe dni zapraszamy na codzienną Adorację Najśw. Sakramentu
  od godz. 17.00 do 18.00, w tym czasie jest także okazja do skorzystania
  z sakramentu pokuty. Natomiast roraty, odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Na roraty przychodźmy wszyscy z lampionami, niech to będzie wyraz naszego czuwania i gotowości na spotkanie z Panem Jezusem.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Pon. – św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła.
  Wt. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 4. We wtorek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP od godz. 12.00 do 13.00 zapraszamy wszystkich chętnych na adorację Najśw. Sakramentu w tzw. „Godzinie łaski”. 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. Na zakończenie Adoracji zostanie odprawiona Msza św.
 5. Po Mszy św. przy balaskach można zabrać do domu pobłogosławione opłatki. Ofiary z okazji otrzymania opłatków możemy złożyć odbierając opłatki lub wrzucić do skarbon umieszczonych w kościele z napisem „Ofiara za opłatki na ogrzewanie kościoła”.
 6. Parafialny Zespół Caritas, po Mszy św. rozprowadza świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece są po 15 zł, a małe po 6 zł. Możemy również konkretnym czynem, wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej parafii, składając do skrzynek umieszczonych w przedniej części kościoła, żywność z dłuższym terminem ważności, z których Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki żywnościowe dla tych osób.
 7. Przypominamy, że w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie właściwego dystansu. W/g rozporządzenia 15 m2 przypada na jedna osobę. Przypominamy także, że w naszej świątyni osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności z lewej strony kościoła przed chrzcielnicą, a pozostali wierni w sposób tradycyjny przy balaskach.
 8. Zapraszamy do współpracy osobę lub dwie osoby, które chciałyby się podjąć funkcji kościelnego w naszej parafii. W tej sprawie prosimy, o osobiste zgłaszanie się do ks. proboszcza.
 9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela”
  i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Bronisław Banas,
  śp. Barbara Urbaniak,
  śp. Wiesław Podgórski.

Komentarze są wyłączone.