III Niedziela Adwentu – 13.12.2015

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Stanisława Kuliga-proboszcza z Zachowic, który przewodniczy naszym Rekolekcjom Adwentowym. Ks. Rekolekcjonistę i całą nasza parafię otoczmy gorącą modlitwą, byśmy dobrze przygotowali się na zbliżające się święta.
  Ze względu na rekolekcje w poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 2. Zapraszamy na roraty, które ze względu na rekolekcje, w poniedziałek i wtorek będą odprawiane o 16.30, a w środę, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przychodziły na roraty z lampionami.
 3. 13 grudnia 1981 r. Ojciec św. Jan Paweł II – na znak solidarności z Polakami przeżywającymi trudne chwile stanu wojennego, zapalił symboliczną świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie. Instytut Pamięci Narodowej, zainspirowany przykładem Papieża Polaka poprzez kampanię społeczną „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”, zachęca do zapalenia symbolicznej świecy w dniu dzisiejszym o godz. 19.30 w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego.
 4. Przy wyjściu z kościoła, nasz Parafialny Zespół Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, rozprowadza świece, kartki i stroiki świąteczne. Pamiętajmy także, że w okresie adwentowym, możemy wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej parafii, składając do skarbony umieszczonej w przedniej części kościoła, swój dar materialny, z których to ofiar zostaną przygotowane paczki świąteczne.
 5. Spotkanie Grupy II dzieci pierwszokomunijnych jutro po roratach (o 16.30).
 6. W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Jana od Krzyża.
 7. Po Mszy św. przy balaskach, będzie można zabrać do domu pobłogosławione w I Niedzielę Adwentu opłatki. Ofiary z okazji otrzymania opłatków, możemy później włożyć do załączonej koperty i wrzucić do skarbony umieszczonej w tylnej części kościoła z napisem „Na ogrzewanie kościoła i Światowe Dni Młodzieży” i na taki właśnie cel są przeznaczone.
  Przypominamy, że nikt z naszej parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. Jeżeli więc, ktokolwiek pojawi się taki w naszym mieszkaniu, oznacza to, że jest naciągaczem i oszustem.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny, do którego dołączona będzie kartka z obrzędem Wieczerzy Wigilijnej . Ofiara za sianko jest dobrowolna, a dochód ministranci przeznaczą na swoje potrzeby, między innymi na sfinansowanie zakupionych w ostatnim czasie strojów liturgicznych.
 9.  W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Jerzy Woś,
  śp. Bogdan Krawczyński,
  śp. Kazimiera Fercho.

Komentarze są wyłączone.