II Niedziela Adwentu – 06.12.2015

 1. Dzisiaj Mszę św. kończymy Adoracją Najśw. Sakramentu.
 2. Przy wyjściu z kościoła, nasz Parafialny Zespół Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, rozprowadza świece, kartki i stroiki świąteczne. Pamiętajmy także, że w okresie adwentowym, możemy wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej parafii, składając do skarbony umieszczonej w przedniej części kościoła, swój dar materialny, z których to ofiar zostaną przygotowane paczki świąteczne. Wychodząc z kościoła, swoimi ofiarami złożonymi dzisiaj do puszek, mamy możliwość wesprzeć Kościół na Wschodzie.
 3. Zapraszamy na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przychodziły na roraty z lampionami.
 4. Spotkanie Grupy I dzieci pierwszokomunijnych jutro po roratach w kościele.
 5. W tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – św. Ambrożego.
  Wt. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 6. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o 7.00; 8.30 i 18.00. Nie będzie w tym dniu rorat.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które trwać będą do wtorku 15 grudnia. Rekolekcje poprowadzi Ks. Stanisław Kulig – Proboszcz z Zachowic.
 8. Po Mszy św. przy balaskach, będzie można zabrać do domu pobłogosławione w ubiegłą niedzielę opłatki. Ofiary z okazji otrzymania opłatków, możemy później włożyć do załączonej koperty i wrzucić do skarbony umieszczonej w tylnej części kościoła z napisem „Na ogrzewanie kościoła i Światowe Dni Młodzieży” i na taki właśnie cel są przeznaczone. Rozwiewając wszelkie wątpliwości informuję, że wypełnienie rubryk zamieszczonych na kopercie jest zupełnie dobrowolne.
  Przypominamy, że nikt z naszej parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. Jeżeli więc, ktokolwiek pojawi się taki w naszym mieszkaniu, oznacza to, że jest naciągaczem i oszustem.
 9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę lotniczą do Fatimy i Santiago de Compostela. Termin wyjazdu 11-16 kwietnia 2016 r. Koszt 2490 zł. Osoby, który wyraziły chęć wyjazdu prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 1000 zł do 15 stycznia.
 10. W tym tygodniu do wieczności odszedł:
  śp. Włodzimierz Wańko.

Komentarze są wyłączone.