IV Niedziela Adwentu – 20.12.2015

  1. To już ostanie dni, kiedy do środy włącznie o godz. 18.00, mamy okazję uczestniczyć w Mszy św. RORATNIEJ.
  2. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy na nowennę do Św. Jana Pawła II.
  3. W środę natomiast, zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18.00, w intencji Ks. Adama, z okazji zbliżających się Jego imienin.
  4. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowania w tym dniu, zgodnie z polską tradycją, wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, a także prosimy, by Wieczerza Wigilijna miała charakter zgodny z duchem chrześcijańskim. Przebieg wieczerzy mamy dołączony do opłatków. Usilnie prosimy, by na stole wigilijnym nie było alkoholu.
  5. W czwartek, 24 grudnia Msze św. przed południem będą odprawione o 7.00 i o 8.30. Pasterka o godz. 22.00 i o 24.00.
  6. W piątek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Oczywiście w tym dniu postu nie ma. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 11.15, 12.30 i 18.00. Nie będzie w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia Mszy św. o godz. 7.00. Z tej racji, że dla naszej parafii przypada w Boże Narodzenie Wieczysta Adoracja, zatem od godz. 15.00 do godz. 18.00 będzie w kościele wystawiony Najśw. Sakrament.
  7. W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – w Święto św. Szczepana – Msze św. będą odprawione w/g porządku niedzielnego, tzn. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Fakultet Teologiczny we Wrocławiu.
  8. Dziś ministranci przy wyjściu z kościoła rozprowadzają sianko na stół wigilijny, do którego dołączona jest kartka z obrzędem Wieczerzy Wigilijnej . Ofiara za sianko jest dobrowolna, a dochód ministranci przeznaczą na swoje potrzeby, między innymi na sfinansowanie zakupionych w ostatnim czasie strojów liturgicznych.
  9. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Marian Strojny.

Komentarze są wyłączone.