II Niedziela Adwentu – 04.12.2022

1. Dzisiaj z racji I. niedzieli miesiąca, Mszę św. kończymy Adoracją Najświętszego Sakramentu.
  2. Zapraszamy na Msze Św. roratnie, które o godz. 7.00. są odprawiane od poniedziałku do soboty, a o godz. 18.00. od poniedziałku do piątku. Na wieczorne roraty szczególnie zapraszamy dzieci. Zachęcamy, aby na roraty przychodzić z lampionami.
  3. W naszym kościele w okresie Adwentu (oprócz niedziel) w godz. 17.00–18.00. będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której można również przystąpić do Spowiedzi Św.
  4. Po Mszy Św. można przy balaskach zabrać do domu pobłogosławione opłatki. Ofiary za opłatki możemy złożyć przy ich odbiorze lub wrzucić do skarbon w kościele. Ofiary przeznaczamy na opłacenie rachunków za energię elektryczną i gaz.
  5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz stroiki świąteczne. Duże świece są po 20 zł, a małe po 10 zł.
  6. Dzisiaj po Mszach Św. ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny oraz domowe pierniki.
  7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    Wt. – Św. Mikołaja, biskupa.
    Śr . – Św. Ambrożego.
    Czw. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.
  8. We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  9. Rodzina Radia Maryja zaprasza w środę na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie Mszą Św. o godz. 8.30 w intencji Ojca Św., Ojczyzny, kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy Św. spotkanie w salce parafialnej.
  10. W czwartek 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, od godz. 12.00. do 13.00. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w tzw. „Godzinie łaski”. W objawieniach Maryja przekazała, że dzięki modlitwie w tej godzinie, ześle wiele łask dla duszy i ciała. Na zakończenie Adoracji o godz. 13.00. odprawimy Mszę Św.
  11. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają się w środy po Mszy Św. wieczornej w salce katechetycznej.
  12. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na całonocne czuwanie z soboty na niedzielę 10-11 grudnia na Jasnej Górze. Wyjazd jest połączony z nawiedzeniem Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Koszt: 50 zł. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
  13. Przypominamy, że z wizytą kolędową odwiedzimy te rodziny, które nas zaproszą. Zgłoszenia można dokonywać do 22 grudnia, wypełniając elektroniczny formularz dostępny na stronie internetowej naszej parafii (www.parafiapilczyce.pl) lub formularz w wersji papierowej wyłożony na skarbonach w kościele.
  14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  15. W ostatnim czasie odszedł do wieczności Śp. Lesław Banaś.