I Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021

 1. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w następujących Nabożeństwach:
  W poniedziałki, wtorki, środy i czwartki od godz. 17.00 do 18.00 będzie trwała Adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy i w tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Droga Krzyżowa w piątki; po Mszy św. o godz. 8.30, o godz. 17.15 dla dzieci
  i o godz. 19.00 dla dorosłych i młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy zyskać odpust zupełny.
 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem świętego papieża.
 3. Od Środy Popielcowej można wziąć udział w Adoracyjnej Miejskiej Drodze Krzyżowej. Projekt zakłada nawiedzenie przez wiernych 14 kościołów Wrocławia, przy czym każdy z nich jest miejscem do rozważenia jednej stacji Drogi Krzyżowej. Początek modlitewnego szlaku wyznacza Katedra Wrocławska, gdzie w zakrystii można zaopatrzyć się w przewodnik, w którym zawarte są wszelkie informacje i teksty rozważań wraz z modlitwami.
 4. Na skarbonach zarówno w tylnej jak i w przedniej części kościoła, wyłożone są skarbonki dostarczone przez Caritas, do których możemy w domu składać swoją jałmużnę postną, a w niedzielę Miłosierdzia Bożego złożymy je, jako nasz dar ołtarza.
 5. W Wielkim Poście możemy również konkretnym czynem, wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej parafii, składając do skrzynek umieszczonych w przedniej części kościoła, żywność z dłuższym terminem ważności, lub do skarbon z napisem Jałmużna Postna, możemy złożyć ofiarę z których Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla potrzebujących naszych parafian. Za wszelkie ofiary, które składacie bardzo wam dziękujemy.
 6. W przyszłą niedzielę modlitwą otoczymy misjonarzy, którzy na wszystkich kontynentach są świadkami wiary i miłości Bożej, a po Mszach św. ofiarami złożonymi do puszek, będziemy mogli wesprzeć także ich działalność misyjną.
 7. Przypominamy, że w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie właściwego dystansu. Przypominamy także, że w naszej świątyni osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności z lewej strony kościoła przed chrzcielnicą, a pozostali wierni w sposób tradycyjny przy balaskach.
 8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela”
  i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Aleksander Juźwikowski,
  śp. Stefan Pograniczny,
  śp. Cecylia Skrycka.

Komentarze są wyłączone.