I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018

 1. Dzisiaj po raz 13 przeżywamy „Wrocławską Niedzielę Hospicyjną”. Z tej okazji wolontariusze kwestują przy naszym kościele na rzecz Hospicjum Domowego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii, Stacjonarnego Hospicjum prowadzonego przez Zakon Bonifratrów oraz prowadzonego przez polskie siostry zakonne Hospicjum im. Bł. Ks. Sopoćki w Wilnie. W imieniu chorych, personelu medycznego i wolontariuszy hospicjów, wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać!
 2. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00.
  Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o 8.30 i o 17.15.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy zyskać odpust zupełny.
 3. Już dzisiaj informujemy, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii przeżywać będziemy w dniach od 4 do 7 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik, biblista z PWT we Wrocławiu, a szczegółowy program rekolekcji będzie podany w późniejszym terminie.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania we wtorek i czwartek o godz. 18.30 w kościele.
 5. W czwartek – z racji 22 dnia miesiąca, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy niedzielę misyjną. Modlić się będziemy w intencji misjonarek i misjonarzy, którzy na wszystkich kontynentach są świadkami wiary i miłości Bożej. W związku z tym, po Mszach św. ofiarami złożonymi do puszek, będziemy mogli wesprzeć także ich działalność misyjną. Za wszelkie ofiary już dziś bardzo dziękujemy.
 7. Na skarbonach zarówno w tylnej jak i w przedniej części kościoła, wyłożone są skarbonki dostarczone przez Caritas, do których możemy w domu składać swoją jałmużnę postną, a w niedzielę Miłosierdzia Bożego złożymy je, jako nasz dar ołtarza.
 8. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w ramach akcji „Talent Miłosierdzia”, przygotował specjalne torby na zakupy, które możemy wypełnić sami lub w gronie rodziny czy znajomych, konkretnymi produktami żywnościowymi jako pomoc świąteczna dla potrzebujących. Torby będzie można pobierać od przyszłej niedzieli po każdej Mszy św. niedzielę oraz we wtorek 9.00 – 10.00. w salce parafialnej, gdzie dyżurować będą przedstawiciele naszego Parafialnego Zespołu Caritas i będą udzielać szerszych informacji na ten temat.
 9. Począwszy od przyszłej niedzieli, Parafialny Zespół Caritas, będzie rozprowadzał kartki świąteczne, paschaliki i stroiki świąteczne.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 11. Powoli kończy się peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszej parafii. Rodziny, które pragną jeszcze zaprosić Matkę Bożą na 24 godziny do swojego domu, prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. w zakrystii.
 12. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Romana Żukowska,
  śp. Robert Zieleniec,
  śp. Jan Kuśnierek.

Komentarze są wyłączone.