II Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2022

1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Księdza Ignacego Jakubiaka ze Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa i dziękujemy za głoszone Słowo Boże.
  2. Dzisiaj wychodząc z Kościoła, z racji niedzieli „Ad Gentes”, ofiarami złożonymi do puszek możemy materialnie wesprzeć misjonarzy pracujących w Afryce.
  3. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
    Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 9.00, o godz. 17.15 – dla dzieci, o godz. 19.00. – dla dorosłych i młodzieży.
    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00.
    Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i znajdując się w stanie łaski uświęcającej możemy uzyskać odpust zupełny.
    Ponadto przez cały okres Wielkiego Postu, codziennie (oprócz piątków) od godz. 17.00 do 18.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św.
  4. W Wielkim Poście możemy konkretnym czynem, wspomóc osoby ubogie z naszej parafii, składając żywność z dłuższym terminem ważności do skrzynek umieszczonych w przedniej części kościoła lub złożyć ofiarę do skarbon z napisem Jałmużna Postna, z których Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla osób potrzebujących. Za wszelkie ofiary, które składacie bardzo Wam dziękujemy. Ponadto od dzisiejszej niedzieli Parafialny Zespół Caritas rozprowadza po Mszach Św. paschaliki (po 9 zł) oraz baranki wielkanocne (po 5 zł).
  5. Przypominamy, że po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 zostały wznowione spotkania Kręgu Biblijnego. Ksiądz Krzysztof zaprasza do salki katechetycznej na rozważanie Słowa Bożego w czwartki po Mszy św. wieczornej.
  6. W sobotę 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N.M.P.
  7. Zespół Szkół Salezjańskich we Wrocławiu informuje o prowadzonym naborze i Dniach Otwartych. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
  8. Przypominamy, że z racji sytuacji epidemicznej kapłani nadal nie będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną. Jeśli natomiast zachodzi taka potrzeba w wyniku zagrożenia życia, to zawsze prosimy o kontakt.
  9. W związku z panującą pandemią COVID-19, nadal prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa jak zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie rąk.
  10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej dostępnej w zakrystii.
  11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
    śp. Lucyna Pioterek,
    śp. Bartłomiej Michalski,