III Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Księdza Stanisława Padewskiego i dziękujemy za głoszone Słowo Boże.
 2. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 9.00, o godz. 17.15 – dla dzieci, o godz. 19.00. – dla dorosłych i młodzieży.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i znajdując się w stanie łaski uświęcającej możemy uzyskać odpust zupełny.
  Ponadto w Wielkim Poście, codziennie (oprócz piątków) w godz. 17.00 do godz. 18.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św.
 3. W Wielkim Poście możemy konkretnym czynem, wspomóc osoby ubogie z naszej parafii, składając żywność z dłuższym terminem ważności do skrzynek umieszczonych w przedniej części kościoła lub złożyć ofiarę do skarbon z napisem Jałmużna Postna, z których Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla osób potrzebujących. Natomiast ofiary na kwiaty do Bożego Grobu możemy składać do skarbony w tylnej części kościoła. Za wszelkie ofiary, które składacie bardzo Wam dziękujemy. Ponadto Parafialny Zespół Caritas rozprowadza po Mszach Św. paschaliki (po 8 zł) oraz baranki wielkanocne (po 5 zł).
 4. W piątek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. W związku z tym zachęcamy do włączenia się w dzieło „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Materiały informacyjne na ten temat wyłożone są obok skarbony w tylnej części kościoła. Również w tym dniu Papież Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Chętnych do wspólnej modlitwy w tej intencji i duchowej łączności z Ojcem Świętym zapraszamy do naszej świątyni
  w piątek o godz. 17.00.
 5. Przypominamy, że po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 zostały wznowione spotkania Kręgu Biblijnego. Ksiądz Krzysztof zaprasza do salki katechetycznej na rozważanie Słowa Bożego w czwartki po Mszy św. wieczornej.
 6. Do Niedzieli Palmowej mamy okazję obejrzeć wystawę związaną z 30-leciem działalności duszpasterskiej Ojców Oblatów w naszej Parafii. Organizatorom wystawy jak również tym, którzy przyczynili się do powstania tablic umieszczonych przy głównym wejściu do kościoła, upamiętniających posługę Ojca Oblata Księdza Jana Krzyżykowskiego i Księdza Prałata Józefa Mielczarka, serdecznie dziękujemy.
 7. Z racji sytuacji epidemicznej kapłani nadal nie będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną. Jeśli natomiast zachodzi taka potrzeba w wyniku zagrożenia życia, to zawsze prosimy o kontakt.
 8. W związku z panującą pandemią COVID-19, nadal prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa jak zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie rąk.
 9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej dostępnej w zakrystii.
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  śp. Halina Kamińska,
  śp. Kazimierz Charemski.

Komentarze są wyłączone.