II Niedziela Wielkiego Postu – 08.03.2020

 1. Dzisiaj przy wyjściu z Kościoła ofiarami złożonymi do puszek możemy wesprzeć materialnie misjonarzy pracujących na całym świecie. Bardzo dziękujemy również za ofiary złożone na tacę, które jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca, przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii.
 2. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.
  Droga Krzyżowa w piątki; po Mszy św. o godz. 8.30, o godz. 17.15 dla dzieci i o godz. 19.00 dla dorosłych i młodzieży.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy zyskać odpust zupełny.
 3. Na skarbonach zarówno w tylnej jak i w przedniej części kościoła, wyłożone są skarbonki dostarczone przez Caritas, do których możemy w domu składać swoją jałmużnę postną, a w niedzielę Miłosierdzia Bożego złożymy je, jako nasz dar ołtarza. Natomiast do skarbon z napisem Jałmużna Postna, możemy składać ofiary, a do kosza umieszczonego w przedniej części kościoła składać zakupioną już żywność, która zostanie przekazana w paczkach świątecznych dla potrzebujących naszych parafian. Za wszelkie ofiary już dzisiaj bardzo wam dziękujemy.
 4. Przy wyjściu z kościoła nasz Parafialny Zespół Caritas, rozprowadza kartki świąteczne, paschaliki i stroiki świąteczne. Można też pobrać „Torby Miłosierdzia”.
 5. W poniedziałek o godz. 18.30 w salce, spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi. o. prof. Kazimierz Lubowicki OMI. Szczegółowy program rekolekcji podamy za tydzień, a już dzisiaj pamiętajmy w naszych codziennych modlitwach o tej intencji.
 7. Za tydzień także, po raz 15 przeżywać będziemy „Wrocławską Niedzielę Hospicyjną”. Z tej okazji wolontariusze przeprowadzą kwestę przy naszym kościele na rzecz Hospicjum Domowego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii, Stacjonarnego Hospicjum prowadzonego przez Zakon OO. Bonifratrów oraz prowadzonego przez polskie siostry zakonne Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie.
 8. Zespół Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu, rozpoczął zapisy na nowy rok szkolny i zaprasza do zapoznania się z ofertą oraz na Dni Otwarte. Bliższe informacje dostępne są w gablocie parafialnej.
 9. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w Warszawie w Beatyfikacji Ks. Prymasa Kard. Stefana Wyszyńskiego, prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. w zakrystii celem zapisania się na listę, by otrzymać kartę wstępu na tę uroczystość.
 10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 11. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Zofia Szostak – Lubojacka,
  śp. Jan Wojnicki.

Komentarze są wyłączone.