I Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020

 1. Z racji I niedzieli miesiąca Mszę św. zakończymy dzisiaj Adoracją Najśw. Sakramentu. Dziś także, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Bardzo prosimy rodziców o obecność.
 2. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.
  Droga Krzyżowa w piątki; po Mszy św. o godz. 8.30, o godz. 17.15 dla dzieci i o godz. 19.00 dla dorosłych i młodzieży.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy zyskać odpust zupełny.
 3. Od Środy Popielcowej można wziąć udział w Adoracyjnej Miejskiej Drodze Krzyżowej. Projekt zakłada nawiedzenie przez wiernych 14 kościołów Wrocławia, przy czym każdy z nich jest miejscem do rozważenia jednej stacji Drogi Krzyżowej. Początek modlitewnego szlaku wyznacza Katedra Wrocławska, gdzie w zakrystii można zaopatrzyć się w przewodnik,
  w którym zawarte są wszelkie informacje i teksty rozważań wraz z modlitwami. Nasz kościół parafialny został wybrany jako 8 stacja Drogi Krzyżowej. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 4. Na skarbonach zarówno w tylnej jak i w przedniej części kościoła, wyłożone są skarbonki dostarczone przez Caritas, do których możemy w domu składać swoją jałmużnę postną, a w niedzielę Miłosierdzia Bożego złożymy je, jako nasz dar ołtarza. Natomiast do skarbon z napisem Jałmużna Postna, możemy składać ofiary, z których zostaną przygotowane paczki świąteczne dla potrzebujących naszych parafian. Za wszelkie ofiary już dzisiaj bardzo wam dziękujemy.
 5. Od przyszłej niedzieli, nasz Parafialny Zespół Caritas, będzie rozprowadzał kartki świąteczne, paschaliki i stroiki świąteczne.
 6. W poniedziałek o godz. 18.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania w salce.
 7. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.
 8. W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek i I – sobota miesiąca.
  W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00.
 9. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w czwartek, na Adorację Najśw. Sakramentu o godz. 7.30 oraz na Mszę św. o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce, natomiast na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów, lektorów i ceremoniarzy wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie w salce. Bardzo prosimy ministrantów i rodziców o obecność.
 10. W sobotę w godzinach dopołudniowych kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 11. Już dzisiaj informujemy, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii przeżywać będziemy w dniach od 15 do 18 marca. Rekolekcje poprowadzi o. prof. Kazimierz Lubowicki OMI, a szczegółowy program rekolekcji będzie podany w późniejszym terminie.
 12. W przyszłą niedzielę modlitwą otoczymy misjonarzy, którzy na wszystkich kontynentach są świadkami wiary i miłości Bożej, a po Mszach św. ofiarami złożonymi do puszek, będziemy mogli wesprzeć także ich działalność misyjną.
 13. Dom Kultury Piast zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej
  pt. Emigracja z muzycznym udziałem polskiego Kubańczyka Hose Torresa w poniedziałek o godz. 18.00.
 14. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr.19 przy ul. Koszykarskiej serdecznie zaprasza rodziców z dziećmi na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się we wtorek w godz. od 18.00 do 19.00.
 15. Wspólnota Lew Judy działająca przy parafii NMP Królowej Pokoju na Popowicach, zaprasza na wiosenną edycję kursu Alpha. Są to cotygodniowe spotkania dotyczące wiary. Rozpoczęcie kursu w środę o godz. 19.00, a bliższe informacje są dostępne w gablocie parafialnej i na ulotkach.
 16. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 17. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w Warszawie w Beatyfikacji Ks. Prymasa Kard. Stefana Wyszyńskiego, prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. w zakrystii celem zapisania się na listę, by otrzymać kartę wstępu na tę uroczystość.
 18. W tym tygodniu do wieczności odeszły:
  śp. Agnieszka Nowicka,
  śp. Genowefa Kropiwnicka,
  śp. Agnieszka Pawlaczek.

Komentarze są wyłączone.