II Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2015

 1. Dzisiaj z racji I-szej niedzieli miesiąca Mszę św. kończymy Adoracją Najśw. Sakramentu.
 2. Dzisiejsza niedziela „Ad Gentes” skłania nas do pamięci modlitewnej w intencji misjonarzy i misjonarek. W całej Polsce w dniu dzisiejszym przeprowadzana jest również zbiórka ofiar pieniężnych, by także materialnie wesprzeć posługujących na misjach. Ze względu na to, iż w naszej parafii Parafialny Zespół Caritas kwestuje dzisiaj na pomoc świąteczną dla potrzebujących, zbiórkę na cele misji św. przeprowadzimy za tydzień.
 3. Zapraszamy do udziału w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o g. 17:00. Natomiast na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątki o g. 8:30 i 17:30. W dniu dzisiejszym po Gorzkich Żalach będzie także możliwość ucałowania Relikwii Krwi św. Jana Pawła II.
 4. Przypominamy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbywać się będą w dniach od 15.03. – 18.03. Szczegółowy program będzie podany w przyszłą niedzielę.
 5. W środę przypada wspomnienie Św. Kazimierza Królewicza. W tym tygodniu przeżywać będziemy także I – czwartek, I – piątek i I – sobotę miesiąca. W czwartek i w piątek Adoracja Najśw. Sakramentu 7.30 – 8.30. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św. a w piątek 8.00 – 8.30 i 17.00 – 18.00.
 6. Za tydzień studenci z Duszpasterstwa Akademickiego „Maciejówka” będą rozprowadzać przy naszym kościele w cenie 8,00 zł. przewodnik na Wielki Tydzień. Jest to książeczka zawierająca praktyczne porady, teksty biblijne, rozważania, które pomogą nam przygotować się do głębszego przeżywania zbliżających się Świąt Wielkanocnych, a szczególnie Świętego Triduum Paschalnego.
 7. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Kazimiera Zając,
  śp. Zofia Bielecka.

Komentarze są wyłączone.