III Niedziela Wielkiego Postu – 08.03.2015

1. Zapraszamy do udziału w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o g. 17:00, natomiast na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątki o g. 8:30 i 17:30.
  2. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, dzisiaj wychodząc z kościoła, mamy okazję swoimi ofiarami złożonymi do puszek, wesprzeć misjonarzy i misjonarki.
  3. Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, na pomoc świąteczną dla wymagających wsparcia naszych parafian. Na ten cel złożyliśmy 2.344 zł i 20 gr. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas rozprowadzać będzie stroiki świąteczne w cenie 14 zł.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą 15.03. – 18.03. Rekolekcje poprowadzi O. Damian Simonicz – Redemptorysta z Wrocławia.
    Plan Rekolekcji znajduje się w gablocie parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii.
  5. Wspólnota osób niepełnosprawnych „Wiara i Światło” organizuje Wielkopostny Dzień Skupienia. Zapraszamy chętnych na tę modlitwę i refleksję wielkopostną, która odbędzie się w parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Brzegu, dnia 14 marca br. w sobotę. Bliższych informacji udziela Ks. Bogusław.
  6. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 we Wrocławiu przy ul. Koszykarskiej 2-4 serdecznie zaprasza rodziców z dziećmi na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 12 marca 2015r. w czwartek w godzinach od 17:00 do 18:30. W tym dniu przewidziano spotkanie organizacyjne z Dyrekcją placówki, kadrą pedagogiczną oraz możliwość zwiedzenia placówki. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
  7. Pielgrzymów udających się do Rzymu i innych miejsc we Włoszech w dniach od 30 kwietnia do 9 maja zapraszamy na Msze świętą 11 marca (środa) o godzinie 18:00 oraz spotkanie organizacyjne w salce obok Zakrystii.
  8. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    śp. Antoni Gazda,
    śp. Helena Zariczna,