III Niedziela Adwentu – 17.12.2023

 1. Dzisiaj wychodząc z kościoła ofiarami złożonymi do puszek możemy wesprzeć materialnie Kościół na Wschodzie, w tym z terenu Białorusi, Ukrainy, Rosji, Kaukazu i Azji Środkowej.
 2. Zapraszamy na ostatnie już w tym tygodniu Msze Św. roratnie, które odprawiamy od poniedziałku do najbliższego piątku o godz. 18.00.
 3. Od jutra do soboty w godz. 17.00-18.00 będzie w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie mamy również okazję skorzystać
  ze Spowiedzi Św.
 4. Po Mszy Św. dostępne będą przy balaskach pobłogosławione opłatki. Ofiary za opłatki, które przeznaczamy na ogrzewanie kościoła możemy złożyć przy ich odbiorze lub wrzucić do skarbon w kościele.
 5. Dzisiaj po Mszach Św. ministranci rozprowadzają sianko wigilijne i domowe pierniki.
 6. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, a także stroiki świąteczne. Duże świece są po 20 zł, a małe po 10 zł. Ponadto w przedniej części kościoła jest wystawiony kosz, do którego nadal możemy składać żywność dla osób ubogich.
 7. W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy do salki na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 8. W piątek, z racji 22. dnia miesiąca, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do Św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem Świętego Papieża.
 9. Przypominamy, że do piątku 22 grudnia można zgłaszać wizytę kolędową, wypełniając elektroniczny formularz dostępny na stronie internetowej naszej parafii lub formularz w wersji papierowej wyłożony na skarbonach w kościele.
 10. W przyszłą niedzielę 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Św. w tym dniu będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15. i 12.30, natomiast nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Zachęcamy do zachowania, zgodnie z polską tradycją, wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, a także aby Wieczerza Wigilijna miała charakter zgodny z duchem chrześcijańskim. Prosimy, aby na stole wigilijnym nie było alkoholu. Pasterki zostaną odprawione w naszym kościele
  o godz. 22:00 oraz o godz. 24.00.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Ryszard Sobota,
  Śp. Ewa Kiszkis-Zielezińska,
  Śp. Alfreda Chajdukiewicz.

Komentarze są wyłączone.