II Niedziela Adwentu – 09.12.2018

 1. Tradycyjnie II Niedziela Adwentu, jest dniem modlitwy za kościół na Wschodzie, dlatego też, wychodząc dziś z kościoła, możemy ofiarami złożonymi do puszek, wesprzeć materialnie chrześcijan, żyjących za naszą wschodnią granicą. Bardzo dziękujemy także za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii.
 2. Zapraszamy na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przychodziły na roraty z lampionami.
 3. Po Mszy św. przy balaskach można zabrać do domu pobłogosławione w ubiegłą niedzielę opłatki. Ofiary z okazji otrzymania opłatków, możemy włożyć do załączonej koperty i wrzucić do skarbony umieszczonej w tylnej części kościoła z napisem „Na ogrzewanie kościoła”. Przypominamy, że nikt z naszej parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.
 4. Nasz Parafialny Zespół Caritas, po Mszy św. rozprowadza świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece 14 zł, a małe 6 zł. Ponadto można zaopatrzyć się w stroiki i kartki świąteczne. Możemy również konkretnym czynem, wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej parafii, składając do skarbony umieszczonej w przedniej części kościoła, swój dar materialny, z których to ofiar, nasz Parafialny Zespół Caritas, przygotuje dla tych osób paczki świąteczne.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Czw. – św. Łucję, dziewice i męczennicę,
  Pt. – św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła.
 6. W poniedziałek po Mszy św. roratniej zapraszamy na spotkanie uczniów klas IV Szkoły Podstawowej.
 7. 13 grudnia 1981 r. Ojciec św. Jan Paweł II – na znak solidarności z Polakami przeżywającymi trudne chwile stanu wojennego, zapalił symboliczną świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie. Instytut Pamięci Narodowej, zainspirowany przykładem Papieża Polaka poprzez kampanię społeczną „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”, zachęca do zapalenia w oknach naszych domów symbolicznej świecy, w czwartek o godz. 19.30 – w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego.
 8. W przyszłą niedzielę 16 grudnia, rozpoczniemy rekolekcje, które potrwają do wtorku 18 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Jaremko. Szczegółowy program rekolekcji podamy za tydzień.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny, do którego dołączona będzie kartka z obrzędem Wieczerzy Wigilijnej. Ofiara za sianko jest dobrowolna, a dochód ministranci przeznaczą na swoje potrzeby.
 10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.

Komentarze są wyłączone.