III Niedziela Adwentu – 16.12.2018

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Andrzeja Jaremko,
  proboszcza parafii pw. św. Anny w Bąkowicach, który przewodniczy naszym Rekolekcjom Adwentowym. Ks. Rekolekcjonistę i całą nasza parafię otoczmy gorącą modlitwą, by święty czas ćwiczeń duchowych wydał w naszym życiu błogosławione owoce.
 2. Zapraszamy na Roraty, które ze względu na rekolekcje, w poniedziałek i wtorek będą odprawiane o 16.30, a w środę, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przychodziły na roraty z lampionami.
 3. Z racji trwających rekolekcji w poniedziałek i we wtorek nie będzie Mszy św.
  o godz. 7.00 rano, a kancelaria parafialna we wtorek będzie nieczynna.
 4. Po Mszy św. przy balaskach można zabrać do domu pobłogosławione opłatki. Ofiary z okazji otrzymania opłatków, możemy włożyć do załączonej koperty i wrzucić do skarbony umieszczonej w tylnej części kościoła z napisem „Na ogrzewanie kościoła”. Przypominamy, że nikt z naszej parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.
 5. Nasz Parafialny Zespół Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, rozprowadza świece, kartki i stroiki świąteczne. Pamiętajmy także, że w okresie adwentowym, możemy wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej parafii, składając do skarbony umieszczonej w przedniej części kościoła swój dar materialny, z których to ofiar zostaną przygotowane paczki świąteczne.
 6. Ministranci rozprowadzają dzisiaj sianko na stół wigilijny, do którego dołączona jest kartka z życzeniami i obrzędem Wieczerzy Wigilijnej. Ofiara za sianko jest dobrowolna, a dochód ministranci przeznaczą na swoje potrzeby.
 7. W sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 9. W tym tygodniu do wieczności odeszły:
  śp. Janina Lofek,
  śp. Marianna Biernacik.

Komentarze są wyłączone.