II Niedziela Adwentu – 09.12.2017

 1. Bardzo dziękujemy także za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii.
 2. Zapraszamy na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przychodziły na roraty z lampionami.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  Śr – św. Łucję, dziewicę i męczennicę,
  Czw – św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła.
 4. Po Mszy św. przy balaskach można zabrać do domu pobłogosławione w ubiegłą niedzielę opłatki. Ofiary z okazji otrzymania opłatków, możemy włożyć do załączonej koperty i wrzucić do skarbony umieszczonej w tylnej części kościoła z napisem „Na ogrzewanie kościoła”. Przypominamy, że nikt z naszej parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. Jeżeli więc, ktokolwiek pojawi się taki w naszym mieszkaniu, oznacza to, że jest naciągaczem i oszustem.
 5. Nasz Parafialny Zespół Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, rozprowadza świece, kartki i stroiki świąteczne. Pamiętajmy także, że w okresie adwentowym, możemy wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej parafii, składając do skarbony umieszczonej w przedniej części kościoła swój dar materialny, z których to ofiar zostaną przygotowane paczki świąteczne.
 6. We wtorek o godz. 18.45 spotkanie kandydatów do bierzmowania w salce.
 7. 13 grudnia 1981 r. Ojciec św. Jan Paweł II – na znak solidarności z Polakami przeżywającymi trudne chwile stanu wojennego, zapalił symboliczną świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie. Instytut Pamięci Narodowej, zainspirowany przykładem Papieża Polaka poprzez kampanię społeczną „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”, zachęca do zapalenia w oknach naszych domów symbolicznej świecy, w środę o godz. 19.30 w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego.
 8. W sobotę o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich na Czuwanie Adwentowe przed Najświętszym Sakramentem, które wprowadzi nas w rozpoczynające się za tydzień w naszej parafii rekolekcje. Trwać będą one do wtorku 19 grudnia. Rekolekcje poprowadzi Ks. Jan Kudlik – proboszcz parafii NMP Fatimskiej w Oleśnicy.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny, do którego dołączona będzie kartka z obrzędem Wieczerzy Wigilijnej. Ofiara za sianko jest dobrowolna, a dochód ministranci przeznaczą na swoje potrzeby.
 10. W naszej parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Rodziny, które pragną zaprosić Matkę Bożą na 24 godziny do swojego domu, prosimy o zapisywanie się po Mszy św. w zakrystii.
 11. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Andrzej Łukaszczyk,
  śp. Cecylia Mazur,
  śp. Walentyna Kustosz.

Komentarze są wyłączone.