III Niedziela Adwentu – 17.12.2017

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Jana Kudlika,
  proboszcza parafii pw. NMP Fatimskiej w Oleśnicy, który przewodniczy naszym Rekolekcjom Adwentowym. Ks. Rekolekcjonistę i całą nasza parafię otoczmy gorącą modlitwą, by święty czas ćwiczeń duchowych wydał w naszym życiu błogosławione owoce.
 2. Zapraszamy na Roraty, które ze względu na rekolekcje, w poniedziałek i wtorek będą odprawiane o 16.30, a w środę, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przychodziły na roraty z lampionami.
 3. Po Mszy św. przy balaskach można zabrać do domu pobłogosławione opłatki. Ofiary z okazji otrzymania opłatków, możemy włożyć do załączonej koperty i wrzucić do skarbony umieszczonej w tylnej części kościoła z napisem „Na ogrzewanie kościoła”. Przypominamy, że nikt z naszej parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. Jeżeli więc, ktokolwiek pojawi się taki w naszym mieszkaniu, oznacza to, że jest naciągaczem i oszustem.
 4. Nasz Parafialny Zespół Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, rozprowadza świece, kartki i stroiki świąteczne. Pamiętajmy także, że w okresie adwentowym, możemy wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej parafii, składając do skarbony umieszczonej w przedniej części kościoła swój dar materialny, z których to ofiar zostaną przygotowane paczki świąteczne.
 5. Ministranci rozprowadzają dzisiaj sianko na stół wigilijny, do którego dołączona jest kartka z życzeniami i obrzędem Wieczerzy Wigilijnej. Ofiara za sianko jest dobrowolna, a dochód ministranci przeznaczą na swoje potrzeby.
 6. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 7. W niedzielę za tydzień przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Msze św. do południa odprawione będą tak jak w każdą niedzielę, nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do zachowania w tym dniu, zgodnie z polską tradycją, wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, a także prosimy, by Wieczerza Wigilijna miała charakter zgodny z duchem chrześcijańskim. Przebieg wieczerzy mamy dołączony do opłatków i sianka. Usilnie prosimy, by na stole wigilijnym nie było alkoholu. Pasterki zostaną odprawione w naszym kościele o godz. 22.00 i o godz. 24.00.
 8. W naszej parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Rodziny, które pragną zaprosić Matkę Bożą na 24 godziny do swojego domu, prosimy o zapisywanie się po Mszy św. w zakrystii.
 9. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Ryszard Praski,
  śp. Mieczysław Żukowski,
  śp. Henryk Kostecki.

Komentarze są wyłączone.