I Niedziela Adwentu – 03.12.2017

 1. Rozpoczęliśmy czas radosnego oczekiwania na przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa. Skorzystajmy ze spotkań liturgicznych, okażmy czyny miłosierdzia jakie proponuje nam kościół, by jak najlepiej przygotować się na te piękne Święta Bożego Narodzenia.
 2. Zapraszamy na roraty, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przychodziły na roraty z lampionami. Skorzystajmy z Rekolekcji Adwentowych, które trwać będą od 17 do 19 grudnia.
 3. Możemy również konkretnym czynem, wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej parafii, składając do skarbony umieszczonej w przedniej części kościoła, swój dar materialny, z których to ofiar, nasz Parafialny Zespół Caritas, przygotuje dla tych osób paczki świąteczne.
 4. Dzisiaj po Mszy św. będzie można zabrać do domu pobłogosławione opłatki. Ofiary z okazji otrzymania opłatków, możemy włożyć do załączonej koperty i wrzucić do skarbony umieszczonej w tylnej części kościoła z napisem „Ofiara za opłatki”. Jednocześnie informujemy, że nikt z naszej parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. Jeżeli więc, ktokolwiek pojawi się taki w naszym mieszkaniu i będzie powoływał się na naszą parafię, oznacza to, że jest naciągaczem i oszustem.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Śr. – św. Mikołaja, biskupa,
  Czw. – św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła,
  Pt. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 6. Dzielimy się radością, że 8 grudnia o godz. 10.00 w Katedrze Wrocławskiej, nasz kleryk Aleksander Radzikowski przyjmie strój duchowny-sutannę. Otoczmy kleryka Aleksandra i Jego kolegów naszą modlitwą, by solidnie i gorliwie przygotowali się do kapłaństwa.
 7. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. o 7.00; 8.30 i 18.00.
  Zaś od godz. 12.00 do 13.00 zapraszamy wszystkich chętnych na adorację Najśw. Sakramentu w tzw. „Godzinie łaski”. 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. Z racji uroczystości w piątek nie będzie rorat.
 8. We wtorek o godz. 18.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania w salce.
 9. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.
 10. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – czwartek miesiąca na Adorację Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne, zaś na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie w salce.
 11. Tradycyjnie II Niedziela Adwentu, jest dniem modlitwy za kościół na Wschodzie, dlatego też, za tydzień wychodząc z kościoła, będziemy mogli ofiarami złożonymi do puszek, wesprzeć materialnie naszych braci i siostry chrześcijan, żyjących za wschodnią granicą.
 12. Nasz Parafialny Zespół Caritas, po Mszy św. rozprowadza w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, świece w cenie: duże 14 zł, a małe 6 zł. Ponadto można zaopatrzyć się w wieńce adwentowe i kartki świąteczne.
 13. W naszej parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Rodziny, które pragną zaprosić Matkę Bożą na 24 godziny do swojego domu, prosimy o zapisywanie się po Mszy św. w zakrystii.
 14. W tym tygodniu do wieczności odeszły:
  śp. Halina Adamska – Włosik,
  śp. Irena Siepkowska.

Komentarze są wyłączone.