I Niedziela Adwentu – 01.12.2019

 1. Z racji I niedzieli miesiąca Mszę św. zakończymy dzisiaj Adoracją Najśw. Sakramentu.
 2. Zapraszamy na roraty, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku
  o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przychodziły na roraty z lampionami. Skorzystajmy z Rekolekcji Adwentowych, które rozpoczniemy już w przyszłą niedzielę i trwać będą od 8 do 10 grudnia.
 3. Dzisiaj po Mszy św. będzie można zabrać do domu pobłogosławione opłatki. Ofiary z okazji otrzymania opłatków przeznaczone na ogrzewanie domu katechetycznego, możemy włożyć do załączonej koperty i wrzucić do skarbon umieszczonych w tylnej części kościoła z napisem „Ofiara za opłatki”. Jednocześnie informujemy, że nikt z naszej parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.
 4. Nasz Parafialny Zespół Caritas, po Mszy św. rozprowadza świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece 14,- zł, a małe 6,- zł. Ponadto można zaopatrzyć się w stroiki i kartki świąteczne. Możemy również konkretnym czynem, wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej parafii, składając do skarbony umieszczonej w przedniej części kościoła, swój dar materialny lub żywność z dłuższym terminem ważności, np. makaron, ryż, konserwy itp.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Wt. – św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
  Pt – św. Mikołaja, biskupa.
  Sob. – św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła.
 6. W tym tygodniu przypada I – czwartek I – piątek i I – sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00. Podczas spowiedzi popołudniowej będzie również trwała Adoracja Najśw. Sakramentu.
 7. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.
 8. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – czwartek miesiąca na Adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne, zaś na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie w salce.
 9. W sobotę kapłani odwiedzą chorych w domach z comiesięczną posługą sakramentalną. Będą to także odwiedziny przedświąteczne, dlatego po Mszach św. można w zakrystii zgłaszać osoby, które o własnych siłach nie mogą przybyć do kościoła a chciałyby przed świętami się wyspowiadać i przyjąć komunię św.
 10. W sobotę o godz. 19.00 zapraszamy na czuwanie adwentowe przed Najśw. Sakramentem. Wprowadzi nas ono w rozpoczynające się za tydzień rekolekcje parafialne.
 11. Tradycyjnie II Niedziela Adwentu, jest dniem modlitwy za kościół na Wschodzie, dlatego też, za tydzień wychodząc z kościoła, będziemy mogli ofiarami złożonymi do puszek, wesprzeć materialnie naszych braci i siostry chrześcijan, żyjących za wschodnią granicą.
 12. Osoby, które zapisały się na lutową pielgrzymkę do Guadalupe w Meksyku, zapraszam na bardzo ważne spotkanie organizacyjne w dniu 14 grudnia (sobota) na godz. 10.00.
 13. Miejskie Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu, uprzejmie informuje, że jako realizator projektu „Mój drugi Dom – zapewnienie wsparcia dla osób niesamodzielnych w dziennych domach pomocy we Wrocławiu”, rozpoczyna rekrutację do Dziennego Domu Pomocy przy ul. Skoczylasa 8 we Wrocławiu, którego działalność zostanie uruchomiona w styczniu 2020 r. Więcej informacji w gablocie parafialnej.
 14. ODSK Piast zaprasza na wspomnienie o św. Janie Pawle II w programie
  pt. „Droga do świętości”, który odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00. Natomiast najmłodszych dom kultury Piast zaprasza, w sobotę o godz.11.00 na spotkanie ze św. Mikołajem. Bliższe informacje na plakatach.
 15. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.

Komentarze są wyłączone.