I Niedziela Adwentu – 29.11.2020

 1. Rozpoczynamy Adwent, czas przygotowywania naszych serc na przyjście Pana Jezusa. Niech w prostowaniu naszych życiowych dróg pomoże nam udział w roratach, sakrament pokuty i pojednania, lektura Pisma Świętego i nasza osobista modlitwa. Nie będzie w tym roku rekolekcji adwentowych. Jednakże już od dziś, przez cały Adwent, zapraszamy na codzienną Adorację Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00. W tym czasie będzie także okazja do skorzystania z sakramentu pokuty. Zapraszamy także na roraty, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Na roraty przychodźmy wszyscy z lampionami, niech to będzie wyraz naszego czuwania i gotowości na spotkanie z Panem Jezusem, który nadchodzi.
 2. Chętnych, którzy pragną uwielbiać Pana Boga, medytacjami i śpiewami
  w duchu Taize, zapraszamy na spotkanie modlitewne dziś po Mszy św. wieczornej.
 3. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja.
 4. W tym tygodniu przypada I – czwartek I – piątek i I – sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00.
 5. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – czwartek miesiąca na Adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30, zaś na
  godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami.
 6. Z racji sytuacji epidemicznej kapłani nadal nie będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną, jeśli natomiast zachodzi taka potrzeba w wyniku zagrożenia czyjegoś życia to prosimy zawsze o kontakt.
 7. Po Mszy św. przy balaskach można zabrać do domu pobłogosławione opłatki. Ofiary z okazji otrzymania opłatków możemy złożyć odbierając opłatki lub wrzucić do skarbon umieszczonych w kościele z napisem „Ofiara za opłatki na ogrzewanie kościoła”.
 8. Parafialny Zespół Caritas, po Mszy św. rozprowadza świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece są po 15 zł, a małe po 6 zł. Możemy również konkretnym czynem, wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej parafii, składając do skrzynek umieszczonych w przedniej części kościoła, żywność z dłuższym terminem ważności, z których Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki żywnościowe dla tych osób.
 9. Tradycyjnie II Niedziela Adwentu, jest dniem modlitwy za kościół na Wschodzie, dlatego też, za tydzień wychodząc z kościoła, będziemy mogli ofiarami złożonymi do puszek, wesprzeć materialnie naszych braci i siostry chrześcijan, żyjących za wschodnią granicą.
 10. w przyszłą niedzielę także od godz. 15.00 do 18.00 w ODK Piast przy
  ul. Rękodzielniczej, będzie oczekiwał na dzieci Święty Mikołaj. Ze względu jednak na obostrzenia sanitarne związane z COVID – 19 osoby, które chcą wziąć udział w tym spotkaniu proszone są o wcześniejsze zgłoszenie swoich pociech. Liczba miejsc jest ograniczona. A Bliższe informacje dostępne są pod numerem telefonu 604 163 579.
 11. Przypominamy, że w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie właściwego dystansu. W/g rozporządzenia 15m2 przypada na jedna osobę. Przypominamy także, że w naszej świątyni osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności z lewej strony kościoła przed chrzcielnicą, a pozostali wierni w sposób tradycyjny przy balaskach.
 12. Składamy serdeczne podziękowanie za składane ofiary czy to indywidualnie, czy na tacę, lub przelewem na konto parafialne, przeznaczone na utrzymanie i funkcjonowanie naszej parafii. Za waszą troskę i zrozumienie bardzo dziękujemy. Bóg Zapłać !
 13. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela”
  i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 14. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Albina Antonowicz,
  śp. Henryk Kaszuba,
  śp. Andrzej Juźwikowski,
  śp. Marian Małolepszy,
  śp. Andrzej Kulawiec,
  śp. Ewa Mikuła,
  śp. Edward Gacek.

Komentarze są wyłączone.