VI Niedziela zwykła – 14.02.2021

 1. Dzisiaj rozpoczyna się 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech to będzie szczególny czas modlitw o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Panu Bogu za grzechy alkoholizmu.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca, przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii, a w ostatnim czasie zostały pomalowane korytarze w domu katechetycznym
 3. Byśmy mogli dobrze przygotować się do owocnego przeżycia Wielkiego Postu, będziemy mieli okazję w poniedziałek i we wtorek uczestniczyć w Adoracji Najśw. Sakramentu w godz. 7.30 – 8.30 i od 17.00 – 18.00.
 4. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Msze św. z posypaniem głów popiołem, będą odprawione o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 18.00 i 19.30. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły, tzn. nie tylko rezygnujemy ze spożywania potraw mięsnych, ale ograniczamy również ilość spożywanych pokarmów. Według przepisów możemy spożyć dwa posiłki „lekkie” i jeden posiłek do syta. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych.
  Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 8.30, o godz. 17.15 dla dzieci i o godz. 19.00 dla dorosłych i młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy zyskać odpust zupełny.
 6. Od Środy Popielcowej można będzie wziąć udział w Adoracyjnej Miejskiej Drodze Krzyżowej. Projekt zakłada nawiedzenie przez wiernych 14 kościołów Wrocławia, przy czym każdy z nich jest miejscem do rozważenia jednej stacji Drogi Krzyżowej. Początek modlitewnego szlaku wyznacza Katedra Wrocławska. W Katedrze Wrocławskiej można zaopatrzyć się w przewodnik, w którym zawarte są wszelkie informacje i teksty rozważań wraz z modlitwami.
 7. W piątek, z racji 19 dnia miesiąca i trwającego Roku św. Józefa, po każdej Mszy św. odmówimy modlitwę do św. Józefa, prosząc aby nas wspomagał, uczył i orędował za nami u Boga. Tego dnia możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. Przypominamy, że w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie właściwego dystansu. Przypominamy także, że w naszej świątyni osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności z lewej strony kościoła przed chrzcielnicą, a pozostali wierni w sposób tradycyjny przy balaskach.
 9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela”
  i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 10. W minionym tygodniu do wieczności odeszła:
  śp. Jadwiga Barbara Dobromirska.

Komentarze są wyłączone.