VIII Niedziela zwykła – 03.03.2019

 1. Dzisiaj rozpoczyna się 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech to będzie szczególny czas modlitw o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Dzisiaj także po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania. Bardzo prosimy rodziców o obecność.
 2. Byśmy mogli dobrze przygotować się do owocnego przeżycia Wielkiego Postu, będziemy mieli okazję w poniedziałek i we wtorek uczestniczyć w Adoracji Najśw. Sakramentu w godz. 7.30 – 8.30 i od 17.00 – 18.00.
 3. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Msze św. z posypaniem głów popiołem, będą odprawione o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 16.00; 18.00 i 20.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły, tzn. nie tylko rezygnujemy ze spożywania potraw mięsnych, ale ograniczamy również ilość spożywanych pokarmów. Według przepisów możemy spożyć dwa posiłki „lekkie” i jeden posiłek do syta.
 4. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych.
  Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy zyskać odpust zupełny.
 5. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.
 6. W tym tygodniu przypada I – czwartek miesiąca, jak zawsze więc, Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza na Adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce. Zaś na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. całą Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie w salce.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Siostry Boromeuszki, które będą dzieliły się świadectwem swego powołania i zaproszą do modlitwy o nowe powołania do tegoż zgromadzenia.
 8. ODSK Piast serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy pt. Wolność można odzyskać młodości nigdy – poświęconej więźniom obozu w Jaworznie, które odbędzie się w piątek 8 marca o godz.18.00 w domu kultury przy ul. Rękodzielniczej 1. Wstęp wolny.
 9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 10. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Kazimiera Miścikowska,
  śp. Danuta Kamieniak.

Komentarze są wyłączone.