VIII Niedziela zwykła – 26.02.2017

 1. Dzisiaj rozpoczyna się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech to będzie szczególny czas modlitw o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa.
 2. Dzisiaj także o godz. 19.00 w kościele, odbędzie się spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania. Bardzo prosimy o obecność.
 3. Byśmy mogli dobrze przygotować się do owocnego przeżycia Wielkiego Postu, będziemy mieli okazję uczestniczyć w poniedziałek i wtorek, w Adoracji Najśw. Sakramentu w godzinach 7.30 – 8.30 i od 17.00 – 18.00.
 4. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Msze św. z posypaniem głów popiołem, będą odprawione o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 18.00 i 20.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły, tzn. nie tylko rezygnujemy ze spożywania potraw mięsnych, ale ograniczamy również ilość spożywanych pokarmów. Według przepisów możemy spożyć dwa posiłki „lekkie” i jeden posiłek do syta.
 5. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 8.30 i 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy zyskać odpust zupełny.
 6. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej. Istnieje również możliwość rozliczenia PIT-u, przekazując 1% podatku na dalszy rozwój dzieł powstałych przy Radiu Maryja.
 7. W tym tygodniu przypada również I – czwartek, I – piątek i I – sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30.
  W piątek okazja do spowiedzi od 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00.
  W sobotę kapłani odwiedzą chorych z comiesięczną posługą sakramentalną.
 8. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I-szy czwartek m-ca na Adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30, po Mszy św. spotkanie formacyjne, zaś na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów i rodziców, po Mszy św. spotkanie w salce.
 9. ODSK „Piast” zaprasza na koncert chóru „Piastuny” z programem „Skarbiec Polski”, we wtorek 28.02.2017 r. o godz. 16.00. koncert odbędzie się w ramach kolejnej edycji Wrocławskiej Księgi Pamięci, wstęp wolny.
 10. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny zaprasza w każdy czwartek Wielkiego Postu, na Wrocławskie Katechezy, które odbywać się będą o godz. 19.00 w kościele garnizonowym pw. św. Elżbiety przy wrocławskim rynku. Tematy katechez dotykają spraw rodziny, małżeństwa, wychowania czy też powołania życiowego. Pierwszą katechezę w najbliższy czwartek wygłosi ks. dr Piotr Pawlukiewicz.
 11. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Siwek.

Komentarze są wyłączone.