XXXII Niedziela zwykła – 12.11.2017

1. Dzisiaj nasz Parafialny Zespół Caritas rozprowadza rogale św. Marcina w cenie 4,0zł. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone są na pomoc naszym ubogim parafianom. Dziękujemy również za ofiary złożone dzisiaj – w II niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    Pon. – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męcz. Polski,
    Czw. – rocznicę poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej.
    Pt. – św. Elżbietę Węgierską,
    Sob. – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę.
  3. W tym tygodniu kończymy w naszej parafii listopadowe modlitwy za zmarłych. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone przy tej okazji. W piętek na godz. 18.00, zapraszamy na Mszę św. podczas której będziemy polecać wszystkich zmarłych, za których modliliśmy się podczas modlitwy wypominkowej.
    Plan modlitw za zmarłych w bieżącym tygodniu przedstawia się następująco:
    Poniedziałek 13.11 – ul. Mączna, Paniowicka, Gosławicka, Sielska, Szklarska, Bednarska i Warciańska.
    Wtorek 14.11 – ul. Gwarecka.
    Środa 15.11 – ul. Dworska, Papiernicza, Notecka i Tkacka.
    Czwartek 16.11 – ul. Maślicka, wypominki bez adresu i spoza parafii.
  4. We wtorek o godz. 18.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania w salce.
  5. Za tydzień będziemy gościć Ojca Oblata z parafii na Popowicach, który wygłosi homilię, a po Mszach św. będzie można zakupić kalendarz – wspierając w ten sposób dzieła misyjne prowadzone przez Ojców Oblatów.
  6. W naszej parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Rodziny, które pragną zaprosić Matkę Bożą na 24 godziny do swojego domu, prosimy o zapisywanie się po Mszy św. w zakrystii.
  7. Bardzo prosimy o pomoc dla małego Karolka, który cierpi na białaczkę i oczekuje na przeszczep szpiku. 18 i 19 listopada br. w czterech miejscach naszego miasta odbędzie się pobieranie wymazu z jamy ustnej od potencjalnych dawców. Więcej informacji na tablicach ogłoszeniowych i stronie internetowej www.dkms.pl. Prosim o pomoc dla cierpiącego dziecka.
  8. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    śp. Barbara Mozyrko – Kokot,
    śp. Kazimierz Surmiak.