XXX Niedziela zwykła – 30.10.2017

 1. Zapraszamy na kończące się już w tym roku Nabożeństwa Różańcowe – dzisiaj o godz. 17.15, a jutro i we wtorek o godz. 8.00 i 17.15.
 2. We wtorek, będziemy mieli możliwość uczestniczyć w modlitewnym spotkaniu „IV Noc Świętych”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w Parafii NMP Królowej Pokoju na Popowicach, a zakończenie w Parafii św. Jadwigi na Kozanowie. Prosimy o zabranie świec, by rozświetlić procesję, a dzieci zachęcamy, by przebrały się za ulubionego świętego. Szczegóły spotkania, dostępne są na plakacie w gablotce.
 3. W środę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas udział we Mszy św. Celebrację Uroczystości Wszystkich Świętych, rozpoczniemy Mszą św. już we wtorek o godz. 18.00. W Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego z Mszą św. o 18.00 włącznie. Nie będzie jednak w tym dniu Mszy św. o godz. 12.30.
  Na naszym cmentarzu parafialnym, Msza św. 1 listopada, odprawiona zostanie o godz. 14.00, a po Mszy św. procesja z modlitwą za zmarłych.
  2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. tak jak w dni powszednie, z tym, że Msza św. o godz. 18.00 będzie sprawowana jako Msza zbiorowa za zmarłych. Dlatego też, można po Mszy św. w zakrystii zgłaszać swoich zmarłych których w tym dniu pragniemy otoczyć modlitwą.
  Zachęcamy, by w tych dniach ofiarować odpusty za zmarłych. Przypominamy, że od południa 1 listopada do północy 2 listopada, kto nawiedzi kościół, przyjmie Komunię św. pomodli się słowami: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i odmówi modlitwę w intencji Ojca św. zyskuje odpust zupełny, natomiast ten kto od 2 do 8 listopada pobożnie nawiedzi cmentarz i pomodli się w intencji zmarłych, zyskuje odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących. W pozostałe dni w roku odpust ten jest cząstkowy.
 4. Kartki wypominkowe, po wypełnieniu możemy wrzucać wraz z ofiarami
  do skarbon umieszczonych tak w tylnej jak i w przedniej części naszego kościoła. Bardzo prosimy, by wpisać także nazwę ulicy i numer domu, by można było modlitwy za zmarłych rozplanować według ulic, na poszczególne dni tygodnia.
 5. Od czwartku o godz. 17.15, rozpoczniemy modlitwy za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Plan na ten tydzień przedstawia się następująco:
  Czwartek – 2.11. – ul. Hutnicza i Lotnicza,
  Piątek – 3.11. – ul. Pilczycka i Rękodzielnicza,
  Sobota – 4.11. – ul. Kozanowska nr 73 – 93.
 6. W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek i I – sobota miesiąca.
  W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00.
 7. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – czwartek miesiąca na Adorację Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne, zaś na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie w salce.
 8. W sobotę w godzinach dopołudniowych, kapłani odwiedzą chorych w domach z comiesięczną posługą sakramentalną.
 9. W naszej parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Rodziny, które pragną zaprosić Matkę Bożą na 24 godziny do swojego domu, prosimy o zapisywanie się po Mszy św. w zakrystii.
 10. W tym tygodniu do wieczności odeszły:
  śp. Irena Tomzik,
  śp. Maria Siatka,
  śp. Romana Dylewska,
  śp. Maria Przystajko.

Komentarze są wyłączone.