XXX Niedziela zwykła – 25.10.2015

 1. W tym tygodniu w środę przypada wspomnienie Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 2. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas udział we Mszy św.
  Celebrację Uroczystości Wszystkich Świętych, rozpoczniemy Mszą św. już w sobotę o 18.00. W Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego z Mszą św. o 18.00 włącznie. Nie będzie jednak w tym dniu Mszy św. o godz. 12.30.
  Na naszym cmentarzu parafialnym, Msza św. 1 listopada, odprawiona zostanie o godz. 14.00, a po Mszy św. procesja z modlitwą za zmarłych.
  2 listopada – poniedziałek – we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. tak jak w dni powszednie.
  Wielu z nas 1 listopada będzie nawiedzało groby swoich bliskich i może pojawić się wątpliwość, czy będzie sposobność uczestniczenia w tym dniu we Mszy św. Dlatego też prosimy, by przyjść na Mszę św. w wigilię uroczystości, czyli w sobotę, by spełnić swój chrześcijański obowiązek.
  Zachęcamy, by w tych dniach ofiarować odpusty za zmarłych. Przypominamy, że od południa 1 listopada do północy 2 listopada, kto nawiedzi kościół, przyjmie komunię św. pomodli się słowami: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i odmówi modlitwę w intencji Ojca św. zyskuje odpust zupełny, natomiast ten kto od 2 do 8 listopada pobożnie nawiedzi cmentarz i pomodli się w intencji zmarłych, zyskuje odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących. W pozostałe dni w roku odpust ten jest cząstkowy.
  Kartki wypominkowe, po wypełnieniu możemy wrzucać wraz z ofiarami
  do skarbon umieszczonych tak w tylnej jak i w przedniej części naszego kościoła. Bardzo prosimy, by wpisać także nazwę ulicy i numer domu,
  by można było modlitwy za zmarłych według ulic, rozplanować na poszczególne dni tygodnia.
 3. Ze względu na liczne wyjazdy na cmentarze, zmiana Tajemnic Różańcowych zostaje przeniesiona na niedzielę 8 listopada.
 4. Grupa II dzieci I Komunijnych ma swoje spotkanie w poniedziałek o 18.30.
 5. W najbliższą sobotę – 31 października – będziemy mieli możliwość uczestniczyć w modlitewnym spotkaniu „II Noc Świętych”. Rozpoczęcie Nieszporami o godz. 19.00 w Parafii NMP królowej Pokoju na Popowicach, a zakończenie w Parafii Św. Jadwigi na Kozanowie. Prosimy o zabranie znicza lub świecy, by rozświetlić procesję, a dzieci zachęcamy, by przebrały się za świętych. Szczegóły spotkania, dostępne są na plakacie w gablotce.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Zbigniew Szteblich,
  śp. Halina Podczaska.

Komentarze są wyłączone.