Modlitwa za zmarłych

„Święta i zbawienna jest myśl modlić się za zmarłych, aby byli od grzechu uwolnieni” (2 Mach 12,46)

Z Dzienniczka św. S. Faustyny Kowalskiej- 518-519
Kiedy przed Dniem Zadusznym poszłam na cmentarz o szarej godzinie, cmentarz był zamknięty, jednak uchyliłam trochę drzwi i powiedziałam, że jeżeli czego żądacie, duszyczki, chętnie wam zadośćuczynię, o ile mi na to reguła pozwoli. Wtem usłyszałam te słowa: Spełnij wolę Bożą — my o tyle jesteśmy szczęśliwe, o ile spełniłyśmy wolę Bożą. Wieczorem przyszły te dusze i prosiły mnie o modlitwę, modliłam się wiele za nie. Wieczorem, kiedy procesja wracała z cmentarza, ujrzałam całe mnóstwo dusz, które razem szły z nami do kaplicy, były modlące się razem z nami. Modliłam się wiele, bo miałam na to pozwolenie przełożonych.

Kościół od zarania swych dziejów szczególną troską modlitewną otacza zmarłych. Podczas każdej Mszy św. modli się za wszystkich, którzy odeszli do wieczności… Święty Jan Paweł II mówił: „Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba”. Kościół nieustannie powierza w modlitwie błagalnej zmarłych.

Pamiętajmy o naszych zmarłych i polecajmy ich miłosierdziu Bożemu w modlitwie wypominkowej. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie je odczytując wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej Księdze Życia.

W listopadzie w naszej parafii będziemy czytać poszczególne kartki wypominkowe i modlić się za naszych zmarłych o godzinie 17.15 według następującego porządku:-

 • poniedziałek 4 listopada: ul. Pilczycka i Rękodzielnicza
 • wtorek 5 listopada: ul. Kozanowska nr.73-93
 • środa 6 listopada: ul. Kozanowska nr.95-117
 • czwartek 7 listopada: ul. Dokerska nr.1-20
 • piątek 8 listopada: ul. Dokerska nr.21-34
 • sobota 9 listopada: ul. Dokerska nr.35-54
 • niedziela 10 listopada: ul. Murarska, Ignuta i Koszykarska
 • poniedziałek 11 listopada: ul. Górnicza
 • wtorek 12 listopada: ul. Mączna, Paniowicka, Gosławicka, Sielska, Szklarska, Bednarska, Warciańska
 • środa 13 listopada: ul. Gwarecka
 • czwartek 14 listopada: ul. Dworska, Papiernicza, Notecka, Tkacka
 • piątek 15 listopada: ul. Hutnicza i Lotnicza
 • sobota 16 listopada: ul. Maślicka, wypominki bez adresu i spoza parafii

Zapraszamy do wspólnej modlitwy…

Komentarze są wyłączone.