XXVIII Niedziela zwykła – 14.10.2018

 1. Przeżywamy dzisiaj XVIII Dzień Papieski, pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa” . Z tej okazji wychodząc z kościoła swoimi darami pieniężnymi, możemy wesprzeć fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której celem jest podnoszenie szans edukacyjnych młodzieży z małych miast i wsi. Dziękujemy również za ofiary złożone dzisiaj – w II niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy przez cały październik w niedzielę o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.15. Każdy kto pobożnie odmawia różaniec może uzyskać odpust zupełny. W dalszym ciągu możemy składać do wystawionego koszyczka przed ołtarzem różańce, które zostaną przekazane na ręce naszego misjonarza o. Mariana Szatkowskiego.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i Doktora Kościoła,
  Wt. – św. Jadwigę Śląską, główną patronkę naszej archidiecezji,
  Śr. – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
  Czw. – św. Łukasza, Ewangelistę,
  Pt. – bł. Jerzego Popiełuszkę, kapłana i męczennika,
  Sob. – św. Jana Kantego, kapłana.
 4. Spotkania kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu: we wtorek o godz. 18.45 w salce – klasy VIII Szkoły Podstawowej, a w środę o godz. 18.45 w salce – klasa III Gimnazjum.
 5. Są już wyłożone kartki wypominkowe, które po wypełnieniu możemy wrzucać wraz z ofiarami do skarbon umieszczonych tak w tylnej jak i przedniej części kościoła. Bardzo prosimy, by w górnej części kartki wpisać nazwę ulicy i numer domu, tak by można było modlitwy za zmarłych rozplanować na poszczególne dni tygodnia według ulic i numerów.
 6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy niedzielę misyjną. Z tej okazji kazania wygłosi nasz parafianin o. Marian Szatkowski pracujący w Afryce w Togo. Po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na cele misyjne.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 8. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Jadwiga Knapik,
  śp. Zdzisław Zapolski,
  śp. Teresa Rydel,
  śp. Janina Stańczyk.

Komentarze są wyłączone.