XXIX Niedziela zwykła – 21.10.2018

 1. Dziś w całym Kościele rozpoczyna się światowy tydzień misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich misjonarzach, a wychodząc z kościoła ofiarami złożonymi do puszek chciejmy wesprzeć działalność misyjną. Za wszelkie ofiary złożone na ten cel bardzo dziękujemy.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy przez cały październik w niedzielę o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.15. Każdy kto pobożnie odmawia różaniec może uzyskać odpust zupełny. W dalszym ciągu możemy składać do wystawionego koszyczka przed ołtarzem różańce, które zostaną przekazane na ręce naszego misjonarza o. Mariana Szatkowskiego.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon.– św. Jana Pawła II, papieża,
  Śr. – św. Antoniego Marię Clareta, biskupa.
 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 5. We wtorek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za szczęśliwy i owocny przebieg pielgrzymki 3.10. – 13.10. do Włoch. Po Mszy św. spotkanie w salce dla uczestników pielgrzymki.
 6. Spotkania kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu: we wtorek o godz. 18.45 w salce – klasy VIII Szkoły Podstawowej, a w środę o godz. 18.45 w salce – klasa III Gimnazjum.
 7. W czwartek o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. z okazji 70 – lecia istnienia Liceum Ogólnokształcące nr 6, przy ulicy Hutniczej we Wrocławiu. Dyrekcja szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym zapraszają wszystkich chętnych do udziału w tej uroczystości.
 8. Są już wyłożone kartki wypominkowe, które po wypełnieniu możemy wrzucać wraz z ofiarami do skarbon umieszczonych tak w tylnej jak i przedniej części kościoła. Bardzo prosimy, by w górnej części kartki wpisać nazwę ulicy i numer domu, tak by można było modlitwy za zmarłych rozplanować na poszczególne dni tygodnia według ulic i numerów.
 9. ODSK Piast serdecznie zaprasza na wykłady historyczne związanie z 100. Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbędą się w poniedziałki 22 i 29 października o godz. 17.00, w siedzibie ośrodka przy ul. Rękodzielniczej 1. Wstęp wolny.
 10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.

Komentarze są wyłączone.