XXV Niedziela zwykła – 20.09.2015

  1. W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 z Bazyliki św. Elżbiety (kościół garnizonowy), wyruszy procesja, która z relikwiami Św. Stanisława i Św. Doroty przejdzie przez rynek do kościoła św. Stanisława, Wacława i Doroty, gdzie będzie odprawiona Msza św. z prośbą o Opiekę Bożą nad stolicą Dolnego Śląska i nad całą Archidiecezją Wrocławską. Przypominamy, że po wielkiej powodzi w 1997 r. zrodziła się taka idea, aby każdego roku wrocławianie za wstawiennictwem świętych prosili Boga o opiekę i ochronę przed wielkimi nieszczęściami i klęskami żywiołowymi. Zapraszamy zatem i zachęcamy do udziału w tej uroczystości.
  2. W najbliższą sobotę o godz. 15.00 w parafii Miłosierdzia Bożego na Gądowie, pod hasłem „Oddam Życie w dobre ręce”, rozpocznie się Diecezjalne Spotkanie Młodych w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. Spotkanie zakończy się koncertem muzyki religijnej po Mszy św. o godz.18.00. Zachęcamy młodzież do udziału w tym spotkaniu.
  3. Również w sobotę odbędzie się III Archidiecezjalna Pielgrzymka Członków Żywego Różańca do Sanktuarium Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim. Wyjazd autokaru z naszej parafii nastąpi w sobotę o 8.00. Kontakt telefoniczny do Pani Elżbiety Gmyr, celem zapisania się na pielgrzymkę, podany jest w gablocie parafialnej.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 na ulicach ponad trzystu miast w Polsce oraz kilku innych krajów świata, odbędzie się wspólne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia, by w tak burzliwych dziejach, świat zatrzymał się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia. We Wrocławiu taka modlitwa jest zaplanowana na Placu Katedralnym przy kolumnie Chrystusa Króla i przy krzyżu misyjnym przed kościołem św. Augustyna przy ul. Sudeckiej.
  5. Organizujemy i tworzymy w naszej parafii scholę – zespół muzyczny dziecięcy. Wszystkich, którzy chcieliby śpiewać w scholi, zapraszamy na pierwsze spotkanie w najbliższy piątek o godz. 17.00 do salki w domu katechetycznym.
  6. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na ufundowanie obiadów dzieciom w szkołach z ubogich rodzin.
  7. Bóg Zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę w wysokości 5.213zł i 36 gr. przeznaczone na bieżące inwestycje w naszej parafii. Dzięki temu mogliśmy uregulować 1/3 kosztów naprawy dachu na plebanii. Jeszcze raz Bóg Zapłać.
  8. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Kazimierz Staszczyk.

Komentarze są wyłączone.