XXIX Niedziela zwykła – 16.10.2016

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 8.00 i 17.15.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
    Pn – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
    Wt. – św. Łukasza Ewangelistę,
    Śr. – Bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę,
    Czw – św. Jana Kantego, kapłana,
    Pt – Bł. Jakuba Strzemię, kapłana,
    Sob – Św. Jana Pawła II, papieża.
  3. W poniedziałek o godz. 16.00, będzie odprawiona Msza św. w której uczestniczyć będą osoby z ośrodka dla niesłyszących i słabo słyszących z ul. Dworskiej.
  4. Ogłoszenia dla dzieci I-komunijnych i ich rodziców; spotkanie z firmą szyjącą stroje i zdjęcie miary odbędzie się w poniedziałek w/g nast. porządku; chłopcy o godz. 18.30, dziewczynki o 19.00. Spotkanie odbędzie się w salce w domu katechetycznym na parterze, prosimy przynieść 50 zł zaliczki za strój, a dzieci swoje dzienniczki z podpisami.
  5. W czwartek o godz. 18.45 spotkanie kandydatów do bierzmowania w salce.
  6. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy dzieci na próbę scholi w piątek o godz. 16.30 w salce parafialnej, a na kanwie ŚDM i wezwania papieża by wstać z kanapy zapraszamy młodzież, studentów, osoby pracujące na adorację Najśw. Sakramentu w piątek o godz. 19.00 w kościele.
  7. W sobotę, z racji wspomnienia św. Jana Pawła II po Mszy św. wieczornej nabożeństwo z ucałowaniem relikwii Jego krwi. Przed Mszą św. będzie możliwość napisania na kartkach intencji, które odczytamy w czasie nabożeństwa i w których będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  8. W przyszłą niedzielę pod hasłem „Ochrzczony to znaczy posłany”, będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny. Z tej okazji, będziemy mieli możliwość wesprzeć swoimi ofiarami złożonymi do puszek misjonarzy i misjonarki.
  9. Również w przyszłą niedzielę w ramach akcji Caritas „Kromka chleba”, podczas Mszy św. o godz. 10.00, będziemy dziękować Panu Bogu za chleb powszedni, a piekarz Pan Jerzy Janyszek przedstawi krótka historię o tym jak powstaje chleb.
  10. Są już wyłożone kartki wypominkowe, które po wypełnieniu możemy wrzucać wraz z ofiarami do skarbon umieszczonych tak w tylnej jak i przedniej części kościoła. Bardzo prosimy, by wpisać także nazwę ulicy, by można było modlitwy za zmarłych rozplanować na poszczególne dni tygodnia według ulic.
  11. W tym tygodniu odeszły do wieczności:
    śp. Anna Lis,
    śp. Kazimiera Galińska.