Miłosierdzie Pańskie wyśpiewywać będę

nadzwyczajny_rok_milosierdzMiłosierdzie Pańskie wyśpiewywać na wieki będę przed całym ludem, bo ono jest największym przymiotem Boga, a dla nas nieustannym cudem” – św. s. Faustyna

W deszczowy środowy wieczór 5 października 2016 roku, w liturgiczne wspomnienie świętej siostry Faustyny, w dobiegającym powoli końca Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, podczas uroczystej Eucharystii o. Edward Stradomski, opat cystersów z Jędrzejowa, w naszym parafialnym wieczerniku poświęcił boczny ołtarz ku czci Miłosierdzia Bożego.

W ołtarzu zostały także zainstalowane relikwie św. Faustyny – Apostołki Bożego Miłosierdzia i bł. ks. Michała Sopoćki – Jej spowiednika.

Podczas homilii, o. Ireneusz Homoncik – redemptorysta – namawiał: „Studiujcie teologię tego obrazu”… i wskazując na umieszczony w centrum ołtarza wizerunek Miłosiernego Jezusa wołał: „Spójrz na kroczące stopy Jezusa… To nie jest ktoś, kto stoi. On idzie do Was! (…) Patrz na przebite Serce, z którego wypłynęły dwa promienie – to sakramenty święte… Patrz na ten napis. Jezus staje przed tobą i mówi: „zaufaj Mi!” Zapragnijmy nieba – prosił kaznodzieja, zachęcając m.in. do systematycznej spowiedzi, modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia i lektury „Dzienniczka” św. Faustyny.

Autorem projektu oraz wykonawcą ołtarza jest artysta rzeźbiarz malarz Jerzy Masternak,
a powstał on dzięki ofiarom wiernych, którzy gorącymi sercami przyjęli nową inicjatywę księdza proboszcza Jacka – budowy bocznego ołtarza w naszej świątyni.

Niech ten ołtarz, pomaga nam i przyszłym pokoleniom uciekać się z ufnością do Bożego Miłosierdzia i wypraszać Boże Miłosierdzie dla nas samych i świata całego.

Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu,
dokonany przez św. Jana Pawła II
w Krakowie – Łagiewnikach 17 sierpnia 2002 roku

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.

Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego,