XXIV Niedziela zwykła – 13.09.2020

 1. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj – w II niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  Wt. – NMP Bolesną.
  Śr. – Św. męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  Pt. – Św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży.
  Sob. – Św. Januarego, biskupa i męczennika.
 4. Spotkania kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu w poniedziałek i w czwartek o godz. 18.30 w kościele. Kandydatów prosimy o obecność.
 5. Spotkanie dla rodziców i dzieci rocznicowych przed rocznicą I Komunii Św. odbędzie się w środę o godz. 18.45 w kościele.
 6. W najbliższy piątek, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski zaprasza wiernych na doroczne czuwanie przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Czuwanie rozpocznie się Drogą Krzyżową na wałach Jasnej Góry o godz. 16.45. Następnie Msza św. w bazylice o godz. 18.30, modlitwa różańcowa o godz. 20.15 i Apel przed cudownym obrazem. Po apelu czuwanie i o godz. 24.00 Msza św. która, zamknie modlitewne spotkanie. Z racji sytuacji epidemicznej zachęcamy, aby udać się na Jasną Górę własnym środkiem lokomocji.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 z Bazyliki św. Elżbiety (kościół garnizonowy), wyruszy procesja, która z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty przejdzie przez rynek do kościoła św. Stanisława, Wacława i Doroty, gdzie będzie odprawiona Msza św. z prośbą
  o opiekę Bożą nad stolicą Dolnego Śląska i nad całą Archidiecezją Wrocławską. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości.
 8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 9. W tym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Jan Stor, śp. Elżbieta Woś.

Komentarze są wyłączone.