XXII Niedziela Zwykła – 31.08.2014

 1. W tym tygodniu wspominamy:
  Pn – Bł. Bronisławy.
  Jutro przypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Jutro również, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Na prośbę Szkoły Podstawowej nr 19 i Przedszkola nr 64 przy ul. Koszykarskiej, zostanie odprawiona o 9.00 Msza św. inaugurująca nowy rok nauki. Zapraszamy wszystkich, którym czas na to pozwoli do wspólnej modlitwy w intencji dzieci, młodzieży i grona pedagogicznego. Przypominamy, że na wyznawcach religii katolickiej, spoczywa obowiązek uczestniczenia w katechizacji szkolnej. Młodzież, która rezygnuje z uczęszczania na katechezę, nie może np. pełnić funkcji chrzestnego czy chrzestnej.
  Śr – Św. Grzegorza Wlk, pap i dK.
  Czw – I czwartek miesiąca. W tym dniu modlimy się szczególnie o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I czwartek na Adorację Najśw.
  Sakramentu o 8.30 oraz Mszę św. o 9.00, a po Mszy św. na spotkanie w salce.
  Pt – I piątek miesiąca. W tym dniu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi św. w piątek 8.00 – 9.00 i 17.00 – 18.00. Podczas trwania spowiedzi, będzie również okazja do indywidualnej Adoracji Najśw. Sakramentu.
  Sob – I sobota miesiąca. W tym dniu czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Adoracja Najśw. Sakramentu 8.30 – 9.00. W sobotę w godzinach przedpołudniowych kapłani odwiedzą chorych w domach.
 2. W przyszłą niedzielę, jako I niedzielę miesiąca Adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca, a podczas Mszy św. o godz. 11.30, zostaną pobłogosławione tornistry i przybory szkolne dzieciom, które po raz pierwszy rozpoczynają rok szkolny.
  Os jutra Msze św. w dni powszednie odprawiane będą o 6.30; 9.00; i 18.30.
 3. Ulegają zmianie godziny przyjmowania w kancelarii parafialnej.
  Kancelaria będzie czynna w:
  Środę 9.30 – 10.00; 17.00 – 18.00.
  Czwartek 17.00 – 18.00.
  Sobotę 9.30 – 10.00.
 4. Serdecznie zapraszamy na powakacyjne spotkanie chóru parafialnego, które będzie miało miejsce w domu katechetycznym, w poniedziałek o godz. 18.00. Zachęcamy i zapraszamy na to spotkanie także inne osoby, które chciałyby swoim śpiewem uwielbiać Pana Boga i tym samym przyczynić się do upiększania liturgii.
 5. Ministrantów, lektorów oraz kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza ks. Adam zaprasza na spotkanie w piątek o godz. 19.00.
 6. Serdeczne Bóg Zapłać, za ofiary składane na remont małego kościoła. Aktualnie z tych ofiar spłacamy zobowiązanie za wykonany wcześniej remont i renowację ołtarza do tego kościoła.
 7. W tym tygodniu odszedł do wieczności:
  śp. Henryk Chaberski

Komentarze są wyłączone.