XXI Niedziela zwykła – 27.08.2017

 1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć ofiarami złożonymi do puszek, poszkodowanych w czasie ostatnich nawałnic w naszym kraju. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy za zrozumienie i pomoc. Dziękujemy także wszystkim, którzy wsparli ogólnopolską akcję „Wyprawka dla Żaczka”. Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Pon. – św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła,
  Wt. – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela,
  Pt. – św. Bronisławę, dziewicę.
 3. W tym tygodniu przypada I – piątek miesiąca i I – sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00, podczas popołudniowej spowiedzi będzie trwała również Adoracja Najśw. Sakramentu.
 4. Od piątku 1 września Msze św. w dni powszednie odprawiać będziemy w tygodniu Mszę św. o 7.00, 8.30 i 18.00. W piątek przypada również 78 rocznica wybuchu II Wojny Światowej, pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach tej wojny i prośmy także o pokój na świecie.
 5. W sobotę w godzinach dopołudniowych, kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną.
 6. Za tydzień rozpocznie się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Zapraszamy więc dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli do skorzystania z Sakramentu Pokuty już w tym tygodniu, aby z Panem Bogiem rozpocząć nowy czas nauki. Przypominamy zatem, że okazja do spowiedzi św. w dni powszednie jest pół godziny przed Mszą św.
  Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o 11.15. Na tej Mszy św. poświęcone zostaną również tornistry i przybory szkolne dzieciom klas pierwszych, które rozpoczynają edukację szkolną.
 7. W przyszłą niedzielę jako I – niedzielę miesiąca po Mszach św. Adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Nasza parafia, w dniach 18.09. – 20.09. 2017r. organizuje 3-dniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu i innych sanktuariów Warmii. Koszt 670,- zł. Szczegółowe informacje w zakrystii u Ks. Proboszcza, na plakacie w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii.
 9. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Stanisława Lizak,
  śp. Józefa Zakrzewska,
  śp. Czesław Kusza.

Komentarze są wyłączone.