XXI Niedziela zwykła – 26.08.2018

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej, a w tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
  Pn. – św. Monikę,
  Wt. – św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła,
  Śr. – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela,
  Sob. – św. Bronisławę, dziewicę.
 2. Od soboty 1 września Msze św. w dni powszednie odprawiać będziemy w tygodniu o godz. 7.00, 8.30 i 18.00.
  W sobotę przypada 79 rocznica wybuchu II Wojny Światowej, pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach tej wojny i prośmy o pokój na świecie.
  Będzie to również pierwsza sobota miesiąca, zapraszamy więc na Adorację Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30. W ten dzień kapłani odwiedzą także chorych z posługą sakramentalną.
 3. W przyszłą niedzielę jako I – niedzielę miesiąca po Mszach św. Adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  O godz. 11.15 za tydzień będzie odprawiona Msza św. z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Na tej Mszy św. poświęcone zostaną również tornistry i przybory szkolne dzieciom klas pierwszych, które rozpoczynają edukację szkolną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Do spowiedzi świętej przed rozpoczęciem roku szkolnego zapraszamy w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. Również od przyszłej niedzieli, po wakacyjnej przerwie odprawiać będziemy Mszę św. o godz. 12.30.
 4. O. Zdzisław Klafka – rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, zaprasza tegorocznych maturzystów do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną i podjęcia studiów na wspomnianej uczelni. Uczelnia ta funkcjonuje na prawach państwowych i w oficjalnych rankingach uzyskuje noty najwyższe.
  Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej uczelni: www.wsksim.edu.pl oraz pod nr. tel. (056) 610 72 00
 5. Informujemy, że istnieje już możliwość zamawiania na przyszły rok Mszy św. gregoriańskich w naszej parafii. Jeśli są chętne osoby to prosimy o kontakt.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 7. W tym tygodniu do wieczności odeszła:
  śp. Barbara Teter.

Komentarze są wyłączone.