XXI Niedziela zwykła – 25.08.2019

1. W tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
    Pn. – Uroczystość M.B. Częstochowskiej.
    Wt. – św. Moniki.
    Śr. – św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła.
    Czw. – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  2. W przyszłą niedzielę powrócimy do przedwakacyjnego porządku Mszy św. Msze św. będą zatem odprawione o 7.00; 8.30; 10.00; 11.15; 12.30; i 18.00.
  3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30, a w sobotę od godz. 9.00 do 9.30.
  4. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.
  5. Parafialny zespół Caritas zwraca się z prośbą o pomoc w przygotowaniu wyprawek szkolnych dla uczniów z Białorusi i Togo w Afryce. Plecaki, ołówki, długopisy, kredki, piórniki, linijki itp. możemy przynosić do salki obok zakrystii 20 i 27 sierpnia (wtorek) w godz. 9.00 – 11.00 lub składać do kosza wystawionego w przedniej części kościoła do 1 września br.
  6. W przyszłą niedzielę jako I – niedzielę miesiąca po Mszach św. Adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Radca prawny oferuje bezpłatną pomoc prawną. Osoby, które chciałyby skorzystać z takiej oferty proszone są o kontaktowanie się z ks. proboszczem.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  9. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    śp. Maria Kowalińska,
    śp. Maria Guła,