XX Niedziela zwykła – 18.08.2019

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Wt. – św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła.
    Śr. – św. Piusa X, papieża.
    Czw. – NMP Królową.
    Sob. – św. Bartłomieja, Apostoła.
  2. W czwartek – 22 sierpnia, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  3. Przypominamy, że w sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 12.30, w tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano. Kancelaria parafialna w sierpniu jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30, a w sobotę od godz. 9.00 do 9.30.
  4. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas niedzielnych Mszy św.
  5. Parafialny zespół Caritas zwraca się z prośbą o pomoc w przygotowaniu wyprawek szkolnych dla uczniów z Białorusi i Togo w Afryce. Plecaki, ołówki, długopisy, kredki, piórniki, linijki itp. możemy przynosić do salki obok zakrystii 20 i 27 sierpnia (wtorek) w godz. 9.00 – 11.00 lub składać do kosza wystawionego w przedniej części kościoła do 1 września br.
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  7. W ostatnim czasie do wieczności odszedł:
    śp. Bogdan Śmidowicz.