XVI Niedziela zwykła – 22.07.2018

 1. W dniu dzisiejszym, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do Św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. będzie można złożyć kartki z wypisanymi intencjami, które będą polecane Panu Bogu za przyczyną św. Jana Pawła II.
 2. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 12.30, a w tygodniu Msze św. odprawiamy o godz. 8.30 i 18.00. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30, a w sobotę od godz. 9.00 do 9.30.
 3. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas niedzielnych Mszy św.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Św. Brygidy.
  Wt. – Św. Kingi.
  Śr. – Św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa.
  Czw. – Św. Joachima i Anny, rodziców N.M.P.
 5. W środę, podczas Mszy św. wieczornej naszą modlitwą otoczymy Ks. Krzysztofa i naszego Pana Organistę Krzysztofa z racji ich patronalnego święta. Modlić się będziemy także za wszystkich kierowców, a po Mszy św. dokonamy poświęcenia pojazdów.
 6. W imieniu głównego przewodnika Ks. Stanisława Orzechowskiego zachęcamy do udziału w 38 Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy z Katedry Wrocławskiej 2 sierpnia o godz. 6.00,
  a zakończy Mszą św. na Wałach Jasnogórskich 10 sierpnia o godz. 11.00. Szczegółowe informacje dostępne są w gablocie parafialnej.
  Zachęcamy również te osoby, które nie mogą z różnych powodów, wziąć fizycznie udziału w pielgrzymce, by duchowo włączyły się w pielgrzymowanie i zgłosiły się do zakrystii, celem zapisania się na listę duchowych uczestników.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 8. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Adam Korobacz.

Komentarze są wyłączone.