XII Niedziela zwykła – 20.06.2021

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy w naszej parafii w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – św. Alojzego Gonzagę, zakonnika.
  Czw. – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona naszej Archidiecezji.
  Sob. – św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem świętego papieża.
 4. W czwartek 24 czerwca, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli, by podziękować Panu Bogu za kolejny rok nauki. Od godz. 17.30 będzie okazja do spowiedzi św.
 5. Informujemy, że wzorem lat ubiegłych, w okresie wakacyjnym – w lipcu i sierpniu – nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 12.30, a w tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano.
 6. Duszpasterstwo Parafii przypomina rodzicom i opiekunom prawnym dzieci i młodzieży rozpoczynającym we wrześniu naukę w klasach pierwszych wszystkich typów szkół, że deklaracje woli uczęszczania na lekcje religii należy złożyć przed rozpoczęciem roku szkolnego a nie po wakacjach. Najlepiej zatem uczynić to wraz ze składaną dokumentacją rekrutacyjną do szkoły lub jeszcze przed wakacjami, by dyrektorzy szkół mogli uwzględnić te lekcje w planach zajęć.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom młodzieży, która 5 czerwca przystąpiła do sakramentu bierzmowania – za dar ołtarza dla naszej parafii, jakim jest pięć nowych ornatów w kolorze zielonym, które będą służyły podczas sprawowania liturgii w naszym kościele.
 8. Dziś na placu przed kościołem, przedstawiciele fundacji zbierają podpisy za projektem zakładającym prawną ochronę życia. Zachęcamy do składania podpisów.
 9. Prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią COVID 19.
 10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.

Komentarze są wyłączone.