Wielkanoc – 04.04.2021

 1. W związku z obowiązującymi restrykcjami informujemy, że jesteśmy zmuszeni do przestrzegania odpowiedniej ilości wiernych w kościele, dlatego przy wchodzeniu do świątyni będziemy liczeni, a gdy ta liczba będzie już odpowiednia, drzwi kościoła będą zamknięte. Będzie jednak można uczestniczyć w liturgii na zewnątrz kościoła (najlepiej od strony plebanii), a po zakończonej Mszy św. jeśli będzie taka wola, będzie można w kościele podejść do kapłana i poprosić o udzielenie Komunii św. Bardzo prosimy o życzliwość i wyrozumiałość wobec osób pilnujących porządku.
 2. Jutro drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę. Naszą modlitwą i ofiarami składanymi w dniu jutrzejszym na tacę, wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Fakultet Teologiczny we Wrocławiu.
 3. Zarówno dzisiaj jak i jutro, po zakończonej Mszy św. o 12.30, czyli ok. od 13.30 – 14.30 będzie możliwość przyjęcia w kościele Komunii św. przez te osoby, które będą w stanie łaski uświęcającej, a które uczestniczyły w domu w Mszy św. transmitowanej przez media.
 4. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja.
 5. W piątek z racji Wielkanocnej Oktawy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 6. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W związku z tym, przed ołtarzem będziemy mogli złożyć tekturowe skarbonki rozprowadzane na początku Wielkiego Postu przez Caritas, do których w Wielkim Poście składaliśmy dobrowolne ofiary, a teraz złożymy jako naszą Jałmużnę Postną. O godz. 15.00 za tydzień zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia
 7. Prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią COVID 19.
 8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela”
  i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Jan Schick,
  śp. Stefan Bujek.

Komentarze są wyłączone.