VII Niedziela Zwykła – 19.02.2023

 1. Wychodząc dzisiaj z kościoła możemy za pośrednictwem Caritas Polska, ofiarami złożonymi do puszek, wspomóc materialnie osoby poszkodowane wskutek trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Za tę ofiarność składamy serdeczne Bóg Zapłać!
 2. Dzisiaj rozpoczyna się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, pod hasłem: „Ku trzeźwości z Kościołem”. Niech to będzie szczególny czas modlitw o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Panu Bogu za grzechy alkoholizmu.
 3. Abyśmy mogli dobrze przygotować się do owocnego przeżycia Wielkiego Postu, zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek i wtorek od godz. 7.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 18.00.
 4. W środę 22 lutego przypada Środa Popielcowa. Msze Św. będą odprawione o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 18.00 i 19.30. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. nie tylko rezygnujemy ze spożywania potraw mięsnych, ale również ograniczamy ilość spożywanych pokarmów (dwa posiłki lekkie i jeden do syta).
 5. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna. Tego dnia nie będzie również spotkania Kręgu Biblijnego.
 6. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych:
  Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 9.00 (po Mszy Św.), dla dzieci o godz. 17.15, dla dorosłych i młodzieży o godz. 19.00.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i znajdując się w stanie łaski uświęcającej możemy uzyskać odpust zupełny. Ponadto przez cały okres Wielkiego Postu, codziennie (oprócz piątków) od godz. 17.00 do 18.00 będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie można również skorzystać ze Spowiedzi Św.
 7. W przyszłą niedzielę 26 lutego, w ramach XVII. Wrocławskiej Niedzieli Hospicyjnej, wolontariusze przeprowadzą przed kościołem zbiórkę pieniężną na potrzeby wrocławskich hospicjów i hospicjum prowadzonego przez polskie siostry w Rwandzie.
 8. Przypominamy, że Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej z dniem 14 marca br. rozpoczyna kurs przygotowań do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Szczegóły na ten temat znajdują się na stronie internetowej Archidiecezji Wrocławskiej (www.archidiecezja.wroc.pl).
 9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Ryszard Derlichowski,
  Śp. Franciszek Rudkiewicz.

Komentarze są wyłączone.