V Niedziela zwykła – 09.02.2020

 1. Jak już informowaliśmy, w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. wraz z wrocławską Caritas zbieramy środki na zakup wózka dla naszej parafianki Mai, która zmaga się z pełnoobjawową chorobą Fabry’ego. Jest to genetyczna, nieuleczalna choroba, która uszkadza komórki w całym organizmie.
  Ostatnio u Mai pojawiły się również problemy z poruszaniem, stąd niezbędny jest zakup specjalistycznego wózka aby mogła realizować swoje dziecięce marzenia. Za wszelkie ofiary złożone na ten cel bardzo dziękujemy.
  Bóg zapłać także za ofiary złożone dziś na tacę, które jak zawsze w II niedzielę miesiąca przeznaczamy na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – św. Scholastykę, dziewicę.
  Wt. – NMP z Lourds.
  Pt. – św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy i św. Walentego.
 3. We wtorek, we wspomnienie NMP z Lourds, przeżywać będziemy po raz 28 Światowy Dzień Chorego. W związku z tym, podczas Mszy św. o godz. 8.30, będziemy polecać Panu Bogu wszystkich chorych, cierpiących i udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Bardzo więc prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła osobom schorowanym i w podeszłym wieku, by mogli w tej wspólnej modlitwie uczestniczyć, a po Mszy św. będzie możliwość spotkania się w salce parafialnej przy kawie, herbacie i ciastku. Parafialnemu Zespołowi Caritas już dziś dziękujemy za przygotowanie tego spotkania.
 4. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 5. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Janina Paździor,
  śp. Tadeusz Malczewski.

Komentarze są wyłączone.