V Niedziela zwykła – 07.02.2021

 1. Z racji I niedzieli miesiąca Mszę św. zakończymy dzisiaj Adoracją Najśw. Sakramentu, a wychodząc z kościoła, ofiarami składanymi do puszek, możemy wesprzeć klasztory klauzurowe znajdujące się na terenie naszej diecezji. Za wszelkie ofiary, które składacie bardzo wam dziękujemy.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Śr. – św. Scholastykę, dziewicę.
  Czw. – NMP z Lourdes.
 3. W czwartek, 11 lutego – we wspomnienie NMP z Lourds, przeżywać będziemy 29 Światowy Dzień Chorego. W związku z tym, tego dnia na zakończenie każdej Mszy św. będzie krótka Adoracja Najśw. Sakramentu, w czasie której będziemy polecać Panu Bogu wszystkich chorych, cierpiących i udzielimy im indywidualnego błogosławieństwa. Z racji sytuacji epidemiologicznej nie będziemy w tym roku udzielać Sakramentu Namaszczenia Chorych, ale przypominamy, że zawsze jeśli tylko zachodzi zagrożenie czyjegoś życia można kapłana o ten Sakrament prosić.
 4. Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania organizuje kolejny cykl przygotowań dla dorosłych. Więcej informacji na temat przygotowań oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej. Zapisy przyjmowane są do 19 lutego.
 5. Przypominamy, że w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie właściwego dystansu. Przypominamy także, że w naszej świątyni osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności z lewej strony kościoła przed chrzcielnicą, a pozostali wierni w sposób tradycyjny przy balaskach.
 6. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela”
  i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 7. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Maria Borkowska,
  śp. Czesław Stec.

Komentarze są wyłączone.