IV Niedziela zwykła – 31.01.2021

 1. We wtorek będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli święto Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy św. o godz. 7.00; 8.30 i 18.00 pobłogosławimy gromnice. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego pamiętajmy w naszych modlitwach o osobach realizujących swoje powołanie w klasztorach i prośmy o nowe powołania do tego stanu, szczególnie z naszej parafii.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy także:
  Śr. – św. Błażeja, biskupa i męczennika – patrona od chorób gardła.
  Pt. – św. Agatę, dziewicę i męczennicę – poświęcimy chleb i wodę.
  Sob. – św. męczenników: Pawła Mikę i jego Towarzyszy.
 3. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja.
 4. W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek i I – sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00. Podczas spowiedzi popołudniowej będzie również trwała Adoracja Najśw. Sakramentu.
 5. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – czwartek miesiąca na Adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30, natomiast na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami.
 6. Z racji sytuacji epidemicznej kapłani nadal nie będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną, jeśli natomiast zachodzi taka potrzeba w wyniku zagrożenia czyjegoś życia to prosimy zawsze o kontakt.
 7. W przyszłą niedzielę wychodząc z kościoła, ofiarami składanymi do puszek, będziemy mieli okazję wesprzeć klasztory klauzurowe znajdujące się na terenie naszej diecezji. Za wszelkie ofiary przez was składane bardzo wam dziękujemy.
 8. ODK Piast informuje, że w bieżącym tygodniu przedłuża możliwość oglądania wystawy poświęconej mieszkańcom Pilczyc oraz zaprasza we wtorek 2 lutego do internetowego uczestnictwa koncercie kolęd – bliższe informacje na plakatach.
 9. Przypominamy, że w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie właściwego dystansu. Przypominamy także, że w naszej świątyni osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności z lewej strony kościoła przed chrzcielnicą, a pozostali wierni w sposób tradycyjny przy balaskach.
 10. 10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela”
  i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Kazimierz Neckar.

Komentarze są wyłączone.