V Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2015

 1. Zapraszamy do udziału w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00, natomiast na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątki o g. 8:30 i 17:30.
 2. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia, kiedy w sposób szczególny modlimy się w intencji dzieci poczętych i możemy podjąć duchową adopcję dziecka poczętego, tzn. przez 9 miesięcy codziennie modlimy się w intencji dziecka (chociaż tego dziecka nie znamy osobiście) by szczęśliwie przyszło na świat.
 3. W związku z przygotowaniem do Triduum Paschalnego, zapraszamy chętnych do włączenia się w przygotowanie pięknej oprawy liturgicznej. Mamy tu na myśli przede wszystkim Panów, którzy byli wcześniej ministrantami jak i Panie, które wcześniej śpiewały w scholach lub chórach parafialnych. Bardzo prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem po Mszy św. w zakrystii.
 4. W najbliższą sobotę w godzinach dopołudniowych kapłani odwiedzą chorych w domach. Jeżeli byłyby osoby, które nie korzystają z comiesięcznej posługi kapłana, a chciałyby przed świętami się wyspowiadać i przyjąć komunię św. prosimy po mszy świętej te osoby zgłosić w zakrystii.
 5. Panu Bogu jeszcze raz dziękujemy za dar czasu rekolekcyjnego i za osobę O. Damiana, a wszystkim, którzy wzięli udział wyrażamy słowa uznania i podziękowania. Podziękowanie składamy również Paniom, które ubogaciły w czasie rekolekcji i spowiedzi rekolekcyjnej stół plebanijny, różnego rodzaju artykułami spożywczymi z wypiekami na czele.
 6. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli włącznie możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu , do skarbony znajdującej się w tylniej części kościoła. Za te ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg Zapłać !
 7. Parafialny Zespół Caritas zaprasza osoby korzystające z pomocy, po odbiór talonów żywnościowych, w środę 25 marca, w godz. 9.00 – 11.00 w domu katechetycznym.
 8. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Józefa Derlichowska,
  śp. Józef Konopka.

Komentarze są wyłączone.